Als Max Verstappen bij F1TV de vraag krijgt of hij meer geniet van sprintraces, breekt hij direct in: "Ik houuuuu van sprintraces!"
De interviewer neemt het voor waar aan door te stellen: 'je houdt dus van sprintraces...', waardoor Verstappen zich genoodzaakt voelt zijn eigen grap te rectificeren. "Nee, nee, nee! Ik hou er dus echt NIET van!", zo beklemtoont hij.
In een reactie op de vraag of sprintraces hem door de jaren heen goed of juist minder goed liggen, gaf de Red Bull-coureur aan dat hij daar zelf niet echt een patroon in ziet. Volgens Verstappen speelde vooral de competitiviteit van zijn auto in bepaalde seizoenen een grotere rol dan het format zelf.
"In de jaren waarin dit geïntroduceerd werd, hadden we ook gewoon een goede auto, dus dat hielp in die zin wel mee. Je hebt minder tijd om je voor te bereiden, maar eerlijk gezegd denk ik er niet echt over na", aldus Verstappen.
"Als er (extra) punten te verdienen zijn, probeer je gewoon het maximale eruit te halen voor het kampioenschap", stelde Verstappen, die daarmee nogmaals zijn pragmatische aanpak onderstreept.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!