Max Verstappen is aan een zeer bijzondere opmars bezig in de Formule 1. De 28-jarige wereldkampioen stond voor aanvang van de Grand Prix van Italië nog 104 punten achter Oscar Piastri, maar dat verschil bedraagt nu nog maar 40 punten. Verstappen won ook beide races in Austin, iets waar Damon Hill met open mond naar keek. De wereldkampioen van 1996 is vol lof over Verstappen tijdens een interview met RacingNews365.
"Is het niet geweldig?", stelt Hill. "Toen Max - en zelfs Lando - nog tegen een grote achterstand aankeek, zei je al snel: 'Realistisch gezien heeft Oscar deze titel al binnen'. Maar voor je het weet komt iedereen ineens dichterbij, en nu ziet het er allemaal een beetje zenuwslopend uit. Het zit het dicht bij elkaar."
Volgens Hill is de sport niet te voorspellen. "Formule 1 zorgt altijd voor onverwachte en opmerkelijke gebeurtenissen. Misschien komt dat door de druk die je voelt zodra het einde (van het seizoen, red.) dichterbij komt. Misschien hoort dat er wel bij."
"Nu gaat het erom dat we uit moeten vinden wie onverbiddelijk is, wie de beste is. Je moet zeggen dat iedereen binnen de sport het opneemt tegen Max en Red Bull. Ze gaan maar niet weg en geven maar niet op, en zo maken ze toch kans."
Records verbreken
Toch denkt Hill wel dat de titel een lastig verhaal wordt voor Verstappen. "Het is nog steeds hoog gegrepen, en hij kan ook maar zoveel geluk hebben. Om acht punten in te lopen in één keer (in de sprintrace, red.), omdat de beide McLaren-coureurs elkaar van de baan tikken... Dat is echt belachelijk, en dan heeft Oscar ook nog eens een slecht weekend."
De Brit is wel verbaasd over de ommekeer van Red Bull. "Ze hebben de vorm weer teruggevonden. Dat is opmerkelijk en uitzonderlijk, maar dat is wel waar dit allemaal om draait. Daarom hebben ze zoveel gewonnen. Ze zijn verbazingwekkend."
"We hebben dit al eens eerder gezien. Dit gebeurde ook met Michael Schumacher, want wie had verwacht dat zeven titels tot de mogelijkheden behoorden? Iedereen dacht dat Juan Manuel Fangio de limiet had bereikt. Alain Prost wint er vier en toen zeiden we: 'Nou, hij kwam dichtbij, hij heeft het goed geprobeerd'."
Maar Verstappen kan nog wel meer, denkt Hill. "Maar voor je het weet, wint iemand ineens zeven wereldtitels. En Lewis heeft dan ook nog eens meer dan honderd overwinningen op zijn naam staan. Al die records zijn er om verbroken te worden, en hij is gewoon fenomenaal. Max is fenomenaal."
Ook interessant:
Onstuitbare Verstappen bezorgt McLaren aanhoudende nachtmerries
De F1 staat dankzij Verstappen op zijn kop, maar daar weten weten de heren in de podcast van RacingNews365 wel raad mee. Kom er maar in Tim Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk!
Meest gelezen
In dit artikel
Interviews RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!