In de vijfde etappe van ruim 375 kilometer kwam Martin van den Brink slechts zestien seconden tekort op de dagwinnaar bij de truckers, Ales Loprais. Het is alweer de tweede keer dat Loprais de dagoverwinning pakt en hij leidt hiermee nog altijd het klassement bij de truckers.
Voor de Nederlanders was het geen slechte dag. Achter Van den Brink finishte Janus van Kasteren op slechts drie minuten van dagwinnaar Loprais. Mitchel van den Brink werd vierde met een kleine zes minuten achterstand. Pascal de Baar completeert de top vijf, met dus vier van de vijf truckers in de top 5 uit Nederland.
In het klassement zijn Loprais (P1) en Martin van den Brink (P2) nog steeds maar een kwartier van elkaar verwijderd. Het gat naar nummer drie, Van Kasteren, bedraagt na de vijfde etappe nu bijna een uur. De uitslag van de vijfde etappe en het klassement vind je hieronder.
Dakar Uitslag Etappe 5 Trucks
| Pos. | Coureur | Team | Tijd/Verschil |
|---|---|---|---|
| 1. | Loprais | Praga | 5h06m57s |
| 2. | Van den Brink | IVECO | +00m16s |
| 3. | Van Kasteren | IVECO | +03m24s |
| 4. | Van den Brink | IVECO | +05m41s |
| 5. | De Baar | Renault | +05m44s |
| 6. | Macik | IVECO | +08m31s |
| 7. | Koolen | IVECO | +20m50s |
| 8. | Van de Laar | IVECO | +31m12s |
| 9. | Sugawara | HINO | +31m20s |
| 10. | Valtr | Tatra | +32m09s |
Dakar klassement Trucks na Etappe 5
| Pos. | Coureur | Team | Tijd/Verschil |
|---|---|---|---|
| 1. | Loprais | Praga | 24h30m26s |
| 2. | Van den Brink | IVECO | +15m22s |
| 3. | Van Kasteren | IVECO | +51m58s |
| 4. | Macik | IVECO | +54m00s |
| 5. | Valtr | Tatra | +1u06m18s |
| 6. | Van den Brink | IVECO | +2u18m04s |
| 7. | Soltys | Tatra | +2u54m26s |
| 8. | Koolen | IVECO | +3u26m10s |
| 9. | Van de Laar | IVECO | +3u53m37s |
| 10. | Bouwens | IVECO | +4u11m24s |
Meest gelezen
In dit artikel
Dakar Rally 2023 RN365 Nieuwsdossier
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

























Praat mee!