Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Racing Bulls

Red Bull-'broedmachine' hard op weg om nieuwste 'kroonjuweel' klaar te stomen

Red Bull heeft al jaren een juniorenprogramma waar het ene na het andere talent uit komt rollen. In veel gevallen debuteren de jongelingen bij zusterteam Racing Bulls, een uitdaging waar CEO Peter Bayer van kan genieten.

Arvid Lindblad Red Bull test Abu Dhabi
Interview
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull Racing, deed goede zaken in 2025. Het team sloot het seizoen af met een zesde positie in het constructeurskampioenschap en wist Aston Martin en Haas zo achter zich te houden. Het was een mooi resultaat voor het team dat sinds 2023 niet verder kwam dan een achtste positie.

CEO Peter Bayer benadrukt in gesprek met RacingNews365 vooral trots te zijn op de prestatie, vooral gezien de omstandigheden binnen het team. "Dat was ons doel, P6. Met de setup, de faciliteiten en het team dat we op dit moment hebben, is dat zo'n beetje het maximale resultaat. Maar aan de andere kant is het ook onze missie om een broedmachine te zijn voor jong talent, om de jonge coureurs op weg te helpen." 

"We zijn dus zeker blij met die zesde plaats, en dat geldt ook voor de aandeelhouders. Ieder teamlid heeft ontzettend hard gewerkt om dat laatste beetje energie te vinden en ervoor te zorgen dat we die plek ook konden bemachtigen."

'Ruwe diamant'

Ook volgend seizoen staat talentontwikkeling weer centraal bij Racing Bulls. Isack Hadjar promoveert na zijn eerste seizoen naar hoofdteam Red Bull Racing, maar Racing Bulls krijgt daar jong talent Arvid Lindblad voor terug. De Zweedse Brit maakte de laatste tijd de nodige indruk, en krijgt zo na een jaar Formule 2 al een plekje in de koningsklasse van de autosport.

Bayer verwacht veel van de jongeling. "Hij is net zo'n ruwe diamant als Hadjar. We zien dezelfde ruwe snelheid en mentale capaciteit om te analyseren en te begrijpen. Hij was bij ons in Qatar. Tijdens de race zat hij naast me en ik ben echt onder de indruk van de manier waarop hij telkens kon anticiperen op wat er gebeurde. Hij was ontzettend kalm, heel gefocust en scherp. Hij heeft alles wat hij nodig heeft." 

"Hij kan zich heel snel aanpassen aan een circuit, zelfs als hij het niet kent. Hij heeft een fantastische race pace. We kijken er echt naar uit om met hem te werken, om die ruwe diamant te slijpen en er aan het einde van het seizoen een kroonjuweel bij te hebben."

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Interviews RN365 Nieuwsdossier

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Red Bull Verstappen komt belofte aan Pérez na met speciaal cadeau