Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Formule 1 Grand Prix Spanje 2022

Verstappen met problemen afgetroefd door spinnende Leclerc in kwalificatie GP Spanje

Charles Leclerc heeft overtuigend de poleposition voor de Formule 1 Grand Prix van Spanje voor zich opgeëist. In alle sessies dit weekend was hij het snelst, zo ook op het moment dat 't er werkelijk om gaat.

Verstappen Spain
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool / Getty Images

De grote vraag die boven de kwalificatie voor de Grand Prix van Spanje hangt: weet Mercedes zich te mengen in de strijd om poleposition? Ja, zo zou je zeggen aan de hand van Q1, waarin de beide coureurs zich op drie tienden van Ferrari en één tiende van Max Verstappen melden.

Waar het werkelijk om draait in Q1 is natuurlijk wie er afvallen na enkel achttien minuten kwalificeren. Grootste naam in dat rijtje van vijf is Fernando Alonso. De Alpine-coureur gaat er samen met de beide Aston Martins en de beide Williamsen uit.

In Q2 schiet Mercedes als snelste uit de startblokken, maar terwijl Lewis Hamilton en George Russell op nieuwe softs rijden, rijden de coureurs van Ferrari en Red Bull op gebruikte softs voor die eerste run.

Uitslag Kwalificatie - Spanje

Unibet
Pos. Coureur Team Tijd Band
Resultaten worden geladen...

Problemen voor Verstappen

De tweede runs moeten dan een eerlijker beeld laten zien. En dan zijn het inderdaad Red Bull en Ferrari die bovenaan staan met Max Verstappen en Carlos Sainz, maar Mercedes blijft gewoon in de buurt op twee tienden. Daarmee loopt de spanning richting Q3 meer en meer op.

Verrassend: twee Haas-coureurs in Q3, onder andere omdat de snelste tijd van Lando Norris hem wordt afgenomen. Norris valt dus af, samen met Esteban Ocon, de beide AlphaTauri's en Guanyu Zhou.

In Q3 is het Max Verstappen die uithaalt met een 1:19.073. Sainz komt daar op drie tienden niet aan en Leclerc ook niet, want die spint in zijn eerste run. Verstappen rijdt Mercedes op een halve seconde en iedereen moet in die laatste run alles uit de kast halen om ook maar in de buurt te komen van Verstappen.

Leclerc stelt orde op zaken met een ijzersterke laatste run, waarmee hij drie tienden sneller gaat dan Verstappen. De Nederlander kan niet counteren als hij een gebrek aan vermogen rapporteert via de boordradio. Hij wordt tweede, voor Sainz en Russell.

Voorspelgame visual 2022

Wie wint de Grand Prix van Spanje 2022?

Speel mee en maak kans op een prachtige Max Verstappen drivers cap!

Speel mee

Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!

Kortom, het ideale avondje uit!

Bestel snel jouw tickets op=op
Forbidden

Weddenschappen Max Verstappen

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Formule 1 GP Spanje 2022 RN365 Nieuwsdossier

8 reacties

Viaplay

Unibet
x
Nieuwe trainer Verstappen Bekende naam komt over van grote concurrent