Max Verstappen is de afgelopen jaren ontzettend succesvol geweest in Zandvoort. De viervoudig wereldkampioen was in 2021, 2022 en 2023 de beste op het circuit in de Noord-Hollandse duinen. Vorig jaar moest hij echter de overwinning laten aan Lando Norris. Na de recente problemen die de Nederlander met zijn RB21 ervaart, lijkt het een moeilijk verhaal te worden om een vierde overwinning aan zijn Zandvoortse palmares toe te voegen.
Ook Tom Coronel verwacht een moeilijk weekend voor de Nederlander, vooral omdat er een zomerstop tussen de race in Hongarije en de GP van Nederland zit. "Er is niets gebeurd. De teams mochten helemaal niks doen. De teams waren gewoon dicht. Mensen mochten niet werken, dat moeten ze ook echt laten zien", zo vertelt Coronel in gesprek met RacingNews365.
"Ik verwacht niet dat er in één keer een update is. Je kan misschien met een afstelling net even iets hebben gevonden, wat in Hongarije niet is gelukt. Waarvan je denkt: als Hongarije slecht gaat, dan gaan we nu de andere kant op voor Zandvoort. Het is wel hetzelfde soort type downforce baantje. Ga er maar vanuit dat de teams die goed gingen in Hongarije, ook goed gaan op Zandvoort."
Toch gelooft Coronel dat Verstappen net dat beetje extra kan geven. "Zandvoort is toch een soort van thuisbaan. Dan heb je altijd net even dat extra energielevel, die extra input. Daar kan je niks aan doen, dat is gewoon een natuurlijk iets. Kijk, ik verwacht niet dat hij de race kan winnen. Zet hij 'm op poleposition, dan kan hij die gasten wel weer achter zich houden. Dat hebben we natuurlijk in Suzuka ook gezien. Dus daar ben ik dan niet bang voor. Maar je ziet dat de Red Bull nu gewoon wat moeite heeft."
"En de Max-factor, die blijft altijd gelden. Dat maakt niet uit. Die twee tienden heeft hij gewoon en zo is hij. Maar ik zie wel een bepaalde overgave bij hem: 'Ik word geen kampioen dit jaar, maar ik probeer wel het uiterste eruit te halen'. Als het dan plek 5 is, dan is het plek 5."
Coronel hoopt dan ook dat Verstappen de Max-factor kan laten gelden in Zandvoort. "Ik hoop wel dat hij een podiumplaats zou kunnen pakken. Als hij zich als vijfde kwalificeert en een slimme strategie heeft, dan wordt hij 3e. Dan zou het goed zijn, dan heb je een feestje gecreëerd onder de Nederlanders. Anders heb ik hoofdpijn."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!