Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Hezemans ziet valkuilen en kansen voor Verstappen in Qatar: "Dan wordt het weer spannend"

Lando Norris is nog altijd de favoriet in de strijd om de wereldtitel, maar Max Verstappen hijgt de Brit in de nek. Dat Qatar een sprintweekend is, zorgt er volgens Mike Hezemans voor dat de deur voor Verstappen openstaat, maar ook heel snel kan dichtvallen.

Lambiase Verstappen Las Vegas WIn
Interview
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Een sprintweekend zorgt dit seizoen regelmatig voor verrassingen. Denk aan de sprintpole van Kimi Antonelli in Miami, de startcrash in Austin die McLaren een dubbele DNF opleverde, of het moeizame weekend van Max Verstappen in Brazilië met een spectaculaire comeback op zondag. De sprints hebben eerder dit jaar al bewezen dat ze voor grote verschuivingen kunnen zorgen.

En juist dat kan Verstappen goed gebruiken in zijn jacht op zijn vijfde opeenvolgende wereldtitel. In Las Vegas liep de Nederlander 25 punten in op Lando Norris en bedraagt de achterstand nu nog 24 punten. De vraag is dus of Verstappen ook na Qatar nog kans maakt op de titel. Zolang Norris niet met twee of meer punten uitloopt, blijven de titelkansen van Verstappen in leven als het Formule 1-circus afreist naar Abu Dhabi.

Voormalig coureur Mike Hezemans ziet nog altijd serieuze kansen voor Verstappen, al moet het weekend in Qatar dan wél perfect verlopen. In gesprek met RacingNews365 houdt hij echter een slag om de arm: "Ik denk dat Qatar wel een goede baan zal zijn voor Verstappen, maar ja, dat dacht ik van Brazilië en Mexico ook", begint de voormalig coureur.

Vaak hit or miss bij Red Bull

Waar de valkuil voor Red Bull en Verstappen vooral ligt, is de beperkte trainingstijd vanwege het sprintweekend: "Dat is op dit moment zo raar. Het is echt heel vaak hit or miss. We hebben het daar nog met Helmut Marko over gehad, hoe dat kan. Het antwoord was eigenlijk dat ze het zelf ook niet helemaal weten."

"Het zit tegenwoordig allemaal zó dicht bij elkaar. Als je het op de vrijdag niet helemaal voor elkaar krijgt, en de auto staat net niet goed afgesteld, dan zie je hoe moeilijk het is om het uiteindelijk toch weer voor elkaar te krijgen. En dan heb je natuurlijk ook de sprintrace nog, dus de auto moet meteen goed zijn."

Deze potentiële valkuil biedt tegelijkertijd ook een enorme kans voor Verstappen, aangezien McLaren hetzelfde kan overkomen: "Als die afstelling bij Verstappen wel in één keer goed is... Voor hetzelfde geld wint Max wel en wordt Norris vierde of vijfde. Dan wordt het toch wel weer heel spannend." Als laatste stipt Hezemans ook nog de druk aan. "Je moet maar aan Piastri vragen wat druk doet. Die druk doet echt heel veel."

Ook interessant:

De titeldroom van Max Verstappen is springlevend na zijn overwinning in Las Vegas en de diskwalificatie van McLaren. Tim Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk stellen in de RacingNews365 Formule 1-podcast vast dat Verstappen McLaren slapeloze nachten bezorgt.

Interviews RN365 Nieuwsdossier

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2025 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
GP Las Vegas Coronel wijst naar rol Verstappen en Red Bull rond diskwalificaties McLaren