Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
02 d 09:29:56
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Mercedes

Hoe Mercedes met een laboratorium op wielen de achtervolging op Red Bull in wil zetten

Paolo Filisetti, technisch analist voor RacingNews365, bespreekt de details van het nieuwste Mercedes-upgradepakket.

Het lijkt misschien vreemd om een belangrijke ontwikkeling te introduceren tijdens het 19e van in totaal 24 raceweekenden, maar dat weerhield Mercedes en Haas er niet van, ook al hebben de twee teams hun bolides om totaal verschillende redenen geüpgraded.

Het team uit Brackley introduceerde een wijziging aan de rand van de vloer van de W14 (de linker pijl op de onderstaande afbeelding) en aan de bovenkant van de vloer (de middelstee pijl) - gekenmerkt door grote bulten die de vorm van de onderste Venturi-kanalen verbergen - evenals een herziening van de externe barge boards (de rechtse pijl), die steeds meer een profiel aannemen, vergelijkbaar met dezelfde elementen van de Red Bull RB19.

In de praktijk heeft Mercedes geprobeerd om de laatste overgebleven middelen binnen de budgetcap te investeren in een poging de balans van de auto te verbeteren - ten gunste van minder bandenslijtage - maar vooral voor een betere voorspelbaarheid van het gedrag van de auto bij het uitkomen van bochten.

Dit is een evolutionair proces dat niet alleen het doel heeft om de prestaties van de W14 te verbeteren, maar ook om de basis te leggen voor de W15, die zich in de fabriek in Brackley in een vergevorderde ontwerpfase bevindt.

De introductie van deze wijzigingen zorgde niet meteen voor een sensationele verbetering qua performance, maar het lijdt evenmin twijfel dat beide coureurs - met name Lewis Hamilton (die de Grand Prix als tweede afsloot, maar later werd gediskwalificeerd) - het gevoel hadden dat de auto stabieler is geworden, behalve bij het uitaccelereren van bochten, waar het glijden nog wel duidelijk aanwezig leek.

De specifieke introductie in Austin kan niet alleen verklaard worden door het feit dat de grote hoogte komend weekend in Mexico (het circuit aldaar ligt op 2229 meter boven zeeniveau) en de daaruit voortvloeiende lage luchtdichtheid geen objectieve gegevens voor correlatie zouden opleveren. Het gaat er vooral om dat er nu nog vijf races lang gegevens kunnen worden verzameld. Die data is nuttig voor volgend jaar.

Het lijkt correct om de W14, in zijn laatste configuratie, te definiëren als een laboratorium op wielen, waarmee de bedoelingen van technisch directeur James Allison het team in staat moeten stellen om bij het gedetailleerde ontwerp van de W15 soortgelijke richtingen te vermijden en te voorkomen dat er - zoals bij de huidige auto - een soort doodlopende weg in wordt geslagen. De strijd met Ferrari om de tweede plaats in het kampioenschap is tevens een andere geldige reden om de ontwikkeling van de W14 nog niet stil te leggen.

De neiging om meer luchtstromen via het onderste deel van de zijkant van de wagens te leiden, wordt met deze laatste update in ieder geval opvallend duidelijk, terwijl tegelijkertijd wordt vermeden om de luchtstromen onder de auto te laten ontsnappen. Om deze reden zijn de zijdelingse uiteinden van de vloer anders gevormd.

Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in België, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Tristan_S

    Lekker updates blijven brengen. Ik denk dat de auto van Red Bull begin volgend jaar ook weer een flinke upgrade gekregen heeft.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

      Beverke

      Elk team werkt aan upgrade voor 2024. RB begon al vroeg gezien de goede resultaten in 2023, iets waar LH op reageerde om de start van upgraden voor nieuwe jaar pas in augustus toe te staan.

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

    BMW_P85_V10

    "Dit is een evolutionair proces dat niet alleen het doel heeft om de prestaties van de W14 te verbeteren, maar ook om de basis te leggen voor de W15, die zich in de fabriek in Brackley in een vergevorderde ontwerpfase bevindt. " Dit vind ik dan wel weer opvallend. Ze blijven de W14 ontwikkelen terwijl de w15 in een vergevorderd stadium zou zijn. Waar halen ze het geld, de (windtunnel)tijd en andere resources vandaan?

    Dit bericht is aangepast op:

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_mv.png

      AppleFlap#20137

      Én,.. Lewis was “vorige week” nog aan het miepen dat RedBull te ver voorop liep en ze eigenlijk pas vanaf de zomer zouden moeten beginnen met de auto voor volgend jaar. Maar nu lezen we dat Mercedes hun 2024 auto zich in een vergevorderd stadium bevindt. Hoe dan?🤷🏻‍♂️ Ze zullen toch niet stiekem eerder begonnen zijn én daarnaast gaan miepen naar hun concurrenten. Nee toch?!

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      RR6

      Precies dat @BMW_P85_V10 waar haalt MB het geld vandaan om tot dusver iedere race weekend met een upgrade te komen terwijl zo ook al een b-spec hebben gebracht. Geen enkel ander team heeft zoveel en zo grote updates gebracht als MB omdat dit niet mogelijk is ivm BC. Daarbij heb je met oa windtunneltijd ook een legitiem punt.

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Motorman

    "maar ook om de basis te leggen voor de W15, die zich in de fabriek in Brackley in een vergevorderde ontwerpfase bevindt." MB heeft geprobeerd een vaste datum in te voeren om te mogen beginnen met de ontwikkeling van de auto's, omdat sommige teams eerder met de ontwikkelingsfase zouden kunnen beginnen, zij voelden zichzelf op dat punt in het nadeel omdat zij hier uit tijd gebrek nog niet mee bezig waren, de ontwikkeling van de huidige auto moest doorgaan. Nu lees ik dat zij met de ontwikkeling van hun auto al in een vergevorderd stadium zijn. Aldus MB de enorme grote manipulator binnen de sport om een voordeel voor zichzelf te behalen.

    Dit bericht is aangepast op:

x
Verstappen Russell bevestigt opnieuw gesprekken tussen Mercedes en Verstappen