Max Verstappen wist de Grand Prix van Spanje nipt te winnen, maar de manier waarop baarde de Nederlander toch zorgen. McLaren-coureur Lando Norris wist het gat namelijk in rap tempo dicht te rijden tijdens de race en het werd al snel duidelijk dat Red Bull niet langer over de snelste auto van het veld beschikt. De concurrentie komt dichterbij en de dominantie van Red Bull lijkt officieel ten einde te zijn.
Er zijn zorgen bij de Oostenrijkse renstal nu er geen sprake meer is van dominantie, maar Red Bull en Verstappen staan nog altijd bovenaan in het rijders- en constructeurskampioenschap. Dat één man daar een grote rol in speelt is al wel duidelijk, want Verstappen kan zelfs onder de moeilijkste omstandigheden als eerste over de streep komen.
Toch tonen de statistieken van de afgelopen vier races nog maar eens aan dat Verstappen van groot belang is voor Red Bull. Niet alleen omdat hij tijdens de afgelopen vier races maar liefst drie keer als winnaar over de streep kwam, maar ook omdat hij in zijn eentje bijna de voorsprong in het constructeurskampioenschap in stand houdt.
De tekst gaat verder onder de tabel.
Punten sinds GP Emilia-Romagna
| Coureur | Puntentotaal | 
|---|---|
| Max Verstappen | 83 | 
| Lando Norris | 67 | 
| Charles Leclerc | 50 | 
| Oscar Piastri | 46 | 
| George Russell | 44 | 
| Lewis Hamilton | 43 | 
| Carlos Sainz | 33 | 
| Fernando Alonso | 8 | 
| Lance Stroll | 8 | 
| Sergio Perez | 8 | 
Verstappen heeft de afgelopen vier races, dus in Spanje, Canada, Monaco en Imola, 83 punten gescoord. Hij is hiermee verantwoordelijk voor een groot deel van de 91 punten die Red Bull sinds het weekend in Imola bij kon schrijven, want Perez scoorde de afgelopen vier raceweekenden maar acht punten en komt daarmee niet in de buurt van zijn teamgenoot. Alleen McLaren scoorde meer punten dan Red Bull.
Verstappen trekt de kar dus grotendeels zelf én verslaat daarmee dus het grootste deel van de concurrentie. George Russell en Lewis Hamilton hebben de afgelopen vier races bijvoorbeeld respectievelijk 44 en 43 punten gescoord, wat Mercedes op een totaal van 87 punten brengt over vier races. Dat betekent dus dat Verstappen vier punten tekort komt om het gecombineerde aantal van Mercedes te evenaren.
Het team van Red Bull is de dominantie van vorig seizoen inmiddels kwijt, bleek wel uit de afgelopen races. Toch mag de concurrentie zich nog lang niet rijk rekenen, want met Verstappen achter het stuur van de RB20 geeft Red Bull zich niet snel gewonnen.
Meest gelezen
In dit artikel
 
                 
                                    







 
     
														
     
                         
														
     
                         
														
     
                         
														
     
														
     
                         
														
     
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             Alexander
							Albon
							Alexander
							Albon
						 Nico
							Hulkenberg
							Nico
							Hulkenberg
						 Carlos
							Sainz
							Carlos
							Sainz
						 Lance
							Stroll
							Lance
							Stroll
						 Esteban
							Ocon
							Esteban
							Ocon
						 Yuki
							Tsunoda
							Yuki
							Tsunoda
						 
		 
	 
                     
                     
                     
                     
                    
Praat mee!