Lance Stroll kende een matig weekend in Japan. De Canadees kwam niet verder dan de zestiende plaats in de kwalificatie en was een dag later niet in staat om punten te scoren. Toch ging het na afloop vooral over zijn boordradio in de slotfase. Stroll riep geëmotioneerd dat hij te weinig topsnelheid had en het 'een andere categorie' betrof. De coureur verklaart zijn bijzondere uitspraak na afloop.
"Het was echt pittig met de topsnelheid op de rechte stukken", vertelt Stroll tegen onder meer RacingNews365. "We hadden gewoon de verkeerde achtervleugel op de auto. Ik moest al mijn inhaalacties plaatsen in bocht 6 en ik kon niemand passeren op de rechte stukken vanwege het gebrek aan snelheid. Al met al was het een weekend om snel te vergeten."
Aston Martin-teambaas Mike Krack springt op de bres voor zijn coureur. "Het (de topsnelheid red.) is iets waar ik naar heb gekeken. In het gehele veld zien we een heel klein verschil tussen de topsnelheid op de rechte stukken. Op verschillende momenten in de race is de conditie van de banden en de acceleratie uit de bochten anders en ik denk dat deze opmerkingen voortkomen uit zulke situaties."
"We zijn wel een beetje in de fout gegaan met ons programma en onze organisatie en Lance verloor in de eerste vrije training tijd met een beschadigde aero rake en de rode vlag. We denken dat we één of twee dingen hebben gevonden die het verschil met Alonso in de kwalificatie verklaren. Lance was veel beter in de race", sluit Krack af.
Bekijk hieronder de bizarre boordradio van Stroll!
Ook interessant:
Onaantastbare Verstappen rijdt dwars door alle Red Bull-stormen heen
Na het debacle in Australië sloeg Max Verstappen keihard terug tijdens de Grand Prix van Japan. De Nederlander pakte poleposition, verdween aan de horizon en reed en passant ook nog eens de snelste raceronde. Joris Mosterdijk, Ruud Dimmers en Tom Coronel bespreken zijn bijzondere prestaties in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!
Meest gelezen
In dit artikel
 
                 
                                    
 
         
         
        






 
     
														
     
                         
														
     
                         
														
     
                         
														
     
														
     
                         
														
     
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             Alexander
							Albon
							Alexander
							Albon
						 Nico
							Hulkenberg
							Nico
							Hulkenberg
						 Carlos
							Sainz
							Carlos
							Sainz
						 Lance
							Stroll
							Lance
							Stroll
						 Esteban
							Ocon
							Esteban
							Ocon
						 Yuki
							Tsunoda
							Yuki
							Tsunoda
						 
		 
	 
                     
                     
                     
                     
                    
Praat mee!