Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan GP Japan

Start race
03 d 10:32:45
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

FIA

FIA verklaart strengere regels voor controversiële achtervleugels

De FIA is er dit jaar vroeg bij met strengere controles op bepaalde onderdelen. Zo werden er al vrij snel nieuwe richtlijnen naar buiten gebracht voor de achtervleugels. FIA-topman Nikolas Tombazis legt deze snelle actie verder uit.

Mc Laren rear wing
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De technische kant van de Formule 1 staat dit seizoen weer volop in de schijnwerpers. Het seizoen was nog niet eens begonnen of er werd al bekend dat er strenger gecontroleerd gaat worden op het doorbuigen van de verschillende vleugels van de auto's. Vanaf de Grand Prix van Spanje moeten de voorvleugels aan nieuwe eisen voldoen.

Met de achtervleugels wacht de FIA niet zo lang. In de eerste race moesten de teams zich al aan bepaalde regels houden en die werden daarna meteen aangescherpt. Het gaat hier om de zogeheten mini-DRS. Daarbij ontstaat er een gleuf tussen de verschillende platen van de achtervleugel, waardoor er minder luchtweerstand is. In Australië mocht die gleuf nog 2 millimeter zijn, afgelopen race in China was dat al teruggebracht naar 0.5 millimeter (met een marge van 0.25 millimeter) en vanaf komende race in Japan mag het écht nog maar 0.5 millimeter zijn.

Waarom wordt er nu zo daadkrachtig opgetreden door de FIA? Single seater director Nikolas Tombazis legt het aan onder andere RacingNews365 uit. "Vorig jaar werd hier al heel veel over gesproken en klaagden de teams veel over elkaar. Dus daarom besloten we aan het einde van het seizoen wat maatregelen te nemen voor dit jaar. We dachten dat wat we hadden besloten voor de mini-DRS genoeg was, maar daar waren we toch niet helemaal zeker van."

"Daarom zetten we camera's op de auto's om de situatie in de gaten te houden. Tijdens de wintertest in Bahrein werd duidelijk dat het niet voldoende was. In plaats van het door te laten lopen in een serie klachten, foto's en kritische uitspraken, leek het ons beter om meteen actie te ondernemen. Daarnaast hadden we ook het idee dat de aanpassingen relatief makkelijk waren uit te voeren. We vroegen ons nog af of we het in Japan of China moesten doen. China heeft hele lange rechte stukken en we dachten al dat iedereen het nergens anders over zou hebben als we hier niets aan zouden doen."

Ook interessant:

Max Verstappen en Red Bull beginnen aan een cruciale week. Er is een spoedvergadering ingelast om te bespreken hoe de kloof met McLaren gedicht kan worden. Joris Mosterdijk, Ruud Dimmers en Rudy van Buren bespreken dat én de Grand Prix van China in een gloednieuwe RacingNews365 Formule 1-podcast!

Ontdek het zelf en ontvang €50 aan Free Spins bij €25 inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

ontvang €50!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    MarcelvTol1971

    Het is toch niet zo moeilijk, iedereen levert de achtervleugel en voorvleugel die men wil gebruiken per GP in bij de FIA, deze wordt gekeurd, indien goedgekeurd mooie FIA sticker erop en klaar.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_km.png

      Ikbenerevenniet

      Als er een FIA sticker op die delen zou komen betekend dat eigenlijk....stop! Aangezien ze constant aanpassingen moeten kunnen verricht is dit onmogelijk.

x
Verstappen Verstappen zet deur voor nieuwe samenwerking met Honda wagenwijd open