Na een prachtige carrière en met vier wereldtitels op zak, trok Sebastian Vettel de Formule 1-deur na de Grand Prix van Abu Dhabi achter zich dicht. Alhoewel, in zijn rol als coureur.
Volgens Helmut Marko kan het namelijk goed zijn dat de Duitser in de toekomst terugkeert bij Red Bull. Een rol zoals die van Helmut Marko, adviseur die zich bezig houdt met het scouten van aanstormend talent, is Vettel namelijk op het lijf geschreven. .
Dat denkt althans Marko in gesprek met het Duitse Sky. "Het is niet uitgesloten dat Vettel terugkeert in een positie in het management. Ik tik bijna de tachtig aan, dus dat zou wat zijn!"
Geschikte persoon
Volgens Marko zou past de rol helemaal bij Vettel, die zelf nog niet zegt te weten wat hij in de toekomst gaat doen met zijn leven.
"We hebben er over gediscussieerd en ik denk dat zo'n positie hem wel aan zou trekken. Dat kwam wel naar boven in dat gesprek tussen ons. Ik ben er van overtuigd dat de potentie en de persoonlijkheid er is", vertelt de Oostenrijker, die grappend verder gaat met zijn verhaal.
"Maar nu laten we hem wat bomen planten en dan zien we daarna wel wat er gebeurt", zo doelt hij op de vaak activistische agenda van de afzwaaiend Formule 1-coureur.
Horner: "Vettel is overal irritant goed in"
Red Bull-teambaas Horner is het eens met Marko. "Hij is een van die mensen die irritant goed is in alles wat hij of zij doet. Als hij die kant op wil gaan, dan ben ik er zeker van dat hij er heel goed in zou zijn."
"Hij kan mensen namelijk heel goed inschatten en snapt wat iedereen bij kan dragen aan succes. Het is nu aan hem om te kiezen wat hij gaat doen", aldus de teambaas.
Ook interessant:
Als Verstappen wat minder wint, is dat goed voor F1
In de nieuwste F1-podcast van RN365 blikken Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk terug op het F1-seizoen 2022 en blikken ze al voorzichtig vooruit op volgend jaar. Misschien moet Max Verstappen dan maar wat minder winnen, zodat we nog wat meer spektakel zien in F1. Dat en meer bespreekt het trio in het nieuwste F1-luistervoer, dat je hieronder terug kan vinden in de player.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Dunki
Vettel wordt teambaas bij Ferrari ;-)
Gio_Latooy
Hij lijkt mij erg geschikt als teambaas, of dat nu bij Ferrari is of redbull
McTar
Jammer voor Mick dat Vettel niet eerder het stokje overneemt. Ook wel opmerkelijk dat Red Bull onvoldoende vertrouwen in Mick heeft voor een positie (evt als testcoureur) , terwijl Vettel zijn mentor is. Past toch niet helemaal bij het plaatje als hun nieuwe talentscout, of wel?
RobW84
Ja waarom niet, al hoop ik dan wel dat Vettel al die goede bedoelingen met de wereld dan op de 2e plaats zet, in deze functie moet je je net als coureur volledig focussen.
Auto's_doen_vroem_vroem,
Dat klinkt alsof het een serieus aanbod is geweest aan vettel. Ben benieuwd of hij het gaat doen.
Formula1fan
Vettel lijkt me een hele goed keuze op zich. Maar hij is toch gestopt om meer bij zijn gezin te zijn, en omdat hij er moeite mee had om de hele wereld over te vliegen? Dat zal in zijn rol van adviseur niet heel anders zijn lijkt me.
ren-zielemans#15233
Hamilton heeft 7 jaren gedomineerd zonder veel commentaar . Dus Max heeft nog wat jaren te goed.