Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
01 d 23:01:25
1 PIA 1:42.022
2 VER 1:42.426
3 NOR 1:42.526
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

McLaren

McLaren is zich van geen kwaad bewust in controverse rond flexwing

Het is en blijft een veelbesproken onderwerp in de Formule 1: de flexibele achtervleugel van McLaren. Teambaas Andrea Stella is er echter van overtuigd dat het team niets verkeerd doet.

Piastri McLaren rear wing
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De achtervleugels in de Formule 1 domineren het nieuws aan het begin van het Formule 1-seizoen 2025. Door nieuwe richtlijnen voorafgaand aan het seizoen was er de hoop dat het effect van mini-DRS was verdwenen, maar in Australië bleek niets minder waar te zijn. Er kwamen opnieuw strengere regels, waarbij de afstand tussen de platen van de achtervleugel werd gereduceerd tot 0,5 millimeter. Toch deed de achtervleugel van McLaren in Japan de nodige wenkbrauwen fronsen, omdat die toch aardig leek te flexen.

Maar alle auto's zijn legaal bevonden en McLaren-teambaas Andrea Stella is er dan ook van overtuigd dat het team niets verkeerd doet. "Ik heb 100 procent vertrouwen. Sterker nog: wat is het nieuws? Waar hebben we het überhaupt over? Hebben we het erover dat er teams zijn die de auto helemaal niet laten flexen? En er zijn teams die zeggen: 'Dit is toegestaan binnen de reglementen. Oké, binnen de reglementen mag mijn auto een beetje flexen'. En elk onderdeel dat 100 of 200 kilo druk krijgt, zal flexen", zo vertelt Stella bij Viaplay.

"En als je dat doet binnen de reglementen, is het qua performance bijna een compromis. Want ook de aanpak van Red Bull heeft voordelen en daar werken ze erg hard voor. Red Bull wil de neerwaartse druk behouden in de snelle bochten, al dat kost topsnelheid en dus rondetijd. Wij gaan meer voor topsnelheid, al kost dat wat neerwaartse druk."

En hoe kijkt Red Bull-teambaas Christian Horner ernaar? "We hebben vertrouwen in de FIA dat zij de situatie goed oplossen. Er is natuurlijk veel over te doen op social media. Ik ben er zeker van dat de FIA bewust is van wat er allemaal rondgaat."

Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in België, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Richard Welling

    dit scheelt toch een hoop snelheid en ook in de bochten scheelt het dat je daardoor snelheidafhankelijke downforce hebt

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      Broodkogel

      Daar heeft de RedBull het ook moeilijk. Vooral in snelle bochten

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_gr.png

    Lonsaw

    Het is een beetje flauw van Horner om te wijzen naar 'wat er rondgaat op sociale media', terwijl de beste beelden, data en keuring gewoon van de F1 en FIA zelf komen. Alsof sociale media ineens gaan bepalen of een team legaal of illegaal is. Strella heeft gewoon gelijk: alle vleugels flexen en de auto heeft daar voor- en nadeel van. De indianenverhalen op de socials over mogelijk voordeel zijn zwaar overdreven, want als het zoveel voordeel zou geven zou elk team de vleugels van McLaren hebben.

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    toine sturtz

    het flexen van die vleugel heeft niks te maken met een opening. daar zijn nu wel regels voor in de wereld gezet. de fia moet gewoon zeggen dat alle achtervleugels star moeten blijven. dat lukt redbull ook dus zal het mclaren ook wel lukken. en niks over 5 races maar gewoon per direct, die vleugel van redbull een paar jaar terug kwam ook door de testen maar moest ook gelijk veranderd worden.

  4. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Del_Piero

    Ok , ze flexen . Maar ze komen gewoon steeds door de tests , dan zijn ze toch legaal volgens de regels ? De FIA is al met een TD aanpassing gekomen ten nadele van de MCL vleugel en binnenkort wordt er nog strenger gecontroleerd . Zolang dat grijze gebied waarin MCL opereert niet illegaal is verklaard doen ze niet echt iets verkeerds . Ze zijn niet het eerste en zullen ook niet het laatste team zijn met zulke foefjes

  5. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    TheRocketman

    Wat een (overwegend) zure reacties zeg. Dit is toch juist DE formule-1!! Je auto door alle testen heen krijgen, dus LEGAAL, maar zulke slimme engineers en aero-specialisten in dienst hebben dat die onderdelen toch nog iets doen wat een (extra) voordeel geeft op een bepaald gebied…. Die innovatie hoort juist bij de sport, en die mannen en vrouwen hebben op hun gebied hetzelfde talent als Max dat heeft achter het stuur. Zo vond ik het DAS-systeem van Mercedes ook een geweldige innovatie, en daar was ook niks illegaals aan, later alleen verboden, met als hoofddoel om de andere teams niet op (nog) hogere kosten te jagen.

  6. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_km.png

    Lightyear

    Zonder flexwings op de Mclaren hebben ze weer de auto van begin 2024 die niet snel was, 8e of 9e op de grid. Deze auto lag wel goed in de bochten en had zodoende minder bandenslijtage maar was altijd de langzamere. De flexwing geeft de Mclaren nu dus die ontbrekende snelheid zonder in te leveren in de bochten. Van twee walletjes eten heet dit.

  7. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Mr.C

    Ik snap al die gefrustreerde reacties hier niet zo goed. Het hele construnteurspelletje is: innoveren op het randje van de regels. En regels zijn nu eenmaal heel vaak op meerdere manieren te lezen en uit te leggen Diegene die dat het slimste doet is gewoon heel goed bezig en daar zouden we alleen maar respect voor moeten hebben. En ja hij dat spelletje hoort dan ook een beetje duwen en pushen van andere teams. Dat is niet klagen of huilen maar gewoon vragen om opheldering of verduidelijking. En als de FIA zegt dat het ok is dan is het legaal. Punt. En als ze zeggen dat het pas in Barcelona hoeft te worden aangepast dan is dat dus legaal om nu nog deze vleugel te gebruiken. Dat kunnen we stom, vinden maar iedere constructeur had deze oplossing kunnen bedenken. Maar de meeste hebben we het lef niet voor om op het randje te gaan zitten. En ja soms ga je over het randje en verlies je dik. En ja soms blijf je er net onder en heb je wat mijn betreft goed gegokt en mag je er terecht ook van genieten. En nee, ik ben geen X boy of Y hater Ik geniet gewoon van de creativiteit en het lef wat constructeurs hebben en nemen. Dat is een van de mooie dingen aan de F1

x
Live Sprintkwalificatie Formule 1 Grand Prix van België 2025