Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
04 d 01:50:51
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Sebastian Vettel

Vettel reageert op Red Bull-wens Marko

Helmut Marko was duidelijk toen hij recent aangaf dat hij in Sebastian Vettel zijn gedroomde opvolger binnen de Red Bull-familie ziet. Wat heeft de Duitse viervoudig wereldkampioen daarop te zeggen?

Vettel Marko
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Als Helmut Marko ooit stopt als speciaal adviseur van Red Bull, wie moet hem dan opvolgen? "Sebastian Vettel", zo luidde het oordeel van de Oostenrijker zelf. Maar hoe denkt hij daar zelf over. Hij heeft immers een F1-verbod gekregen van zijn kinderen. Hij geeft antwoord in de podcast Backstage Boxengasse.

Kan hij Marko vervangen? "Er is maar één Helmut Marko", zo trapt hij zijn betoog af. "Maar het zijn inspirerende woorden. Onze ervaringen (in de autosport, red.) zijn in zekere zin gelijk aan elkaar. Hij groeide evengoed op in de motorsport, zij het in een ander tijdperk. Maar het stuur draait nog steeds dezelfde kant als voorheen, ook al is de sport als geheel veranderd."

"Ik denk dan ook dat er best wat is wat van de ene op de andere persoon kan worden doorgegeven, maar we zien wel of het werkelijk iets kan zijn voor de toekomst", zo vervolgt hij, ook wetende dat Marko misschien helemaal niet zo snel op zal stappen.

"Ik heb contact met hem en ik heb hem ook weleens gevraagd hoe lang hij nog door wil gaan. Dat is al enkele jaren geleden en toen antwoordde hij 'niet zo lang meer', maar ondertussen zit hij er nog steeds. Dus zolang hij er nog van geniet en zelf het idee heeft dat hij zijn werk kan doen, bekleedt hij een unieke rol, zeker met inachtneming van zijn ervaring en de teamdynamiek die daar aan hangt."

"Hij kent het team het best, ook al valt één en ander soms moeilijke te beoordelen van de buitenkant. Misschien vraagt men zich weleens af hoe iets heeft kunnen gebeuren, of waarom met ergens toe besluit, maar zijn benadering is compleet anders, ingegeven door andere ervaringen."

"En ja, het zal jammer zij als hij op enig moment stopt of wegvalt bij het team. Maar ook dan zal het team in een bepaalde richting verder moeten gaan."

Ook interessant:

Na een weekje rust gaat het Formule 1-circus weer vrolijk verder met de race in Miami. Kan Red Bull hetzelfde doen als McLaren vorig jaar deed? Bovendien moet Max Verstappen in de komende races hopen op een succesvolle upgrade. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken het allemaal in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    TANKES

    Prachtig dat Vettel altijd contact heeft gehouden met Marko terwijl Vettel onverwacht vroeg RBR verruilde voor Ferrari. Vettel maakte in 2014 gebruik van een prestatieclausule in zijn contract die pas einde 2015 afliep. Opvallend was wel dat Vettel al vroeg in 2020 wist dat het zijn laatste Ferrari jaar was en dat RBR een vervanger zocht voor Albon maar Marko liet weten dat ze geen budget hadden voor Vettel én Verstappen. Vettel vertelde eerder in een interview dat hij nog wel in de F1 wilde blijven in een competitieve bolide. Hij zocht geen top salaris want hij had al goed verdiend. Toch was er geen plek voor hem bij RBR als coureur.

x
Verstappen Red Bull-coureur wijdt eerste woorden aan nieuwe Red Bull-teambaas