De zachtste banden van Pirelli, de C6, zorgen nog voor de nodige hoofdbrekens bij de teams. Die band zou in principe het snelst moeten zijn tijdens een rondje in de kwalificatie, maar we zien nu al een paar keer dat die band in het begin zeker niet zo snel is als bijvoorbeeld de mediums. Pas later in de stint lijkt de zachte band pas echt tot leven te komen. Mercedes-coureur George Russell laat daar ook zijn licht op schijnen, maar de snelste man van de vrijdag in Canada deelt eerst zijn visie op de trainingsdag.
"Het is misschien wel de eerste keer dat ik dit jaar bovenaan de tijdenlijst sta. Jeetje, en dat met tien races achter de rug... Maar het was natuurlijk een heel positieve dag. We hadden wat hogere verwachtingen voor dit weekend, omdat de omstandigheden wat koeler zijn. Bovendien is het circuit vrij glad, dus de banden zijn van nature vrij koud. En we kennen ons zwakke punt: als het warm is, hebben we het moeilijk. En als het koud is en de banden wat kouder zijn, dan zijn we behoorlijk competitief", aldus Russell bij F1TV.
"Dat was zeker een bevestiging op de vrijdag. Desondanks proberen we dit weekend het maximale eruit te halen. Ik denk dat mijn ronde erg sterk was en ik heb hem waarschijnlijk geoptimaliseerd. Er zat niets meer in de tank en we hadden alles op tafel gelegd, ook wat betreft het vermogen. Laten we kijken wat de zaterdag brengt."
De Mercedes-coureur vervolgt over de kwalificatie. "We moeten een beetje realistisch blijven. Het zal interessant worden en het is duidelijk dat een aantal teams ook nadenkt over de mediums (Russell zette zijn snelste tijd op de mediums neer, red.). Als we naar de kwalificatie gaan, is het de vraag: ga je op de zachte banden of ga je op de mediums? Dat is tot nu toe een van de uitdagingen als de C6-band er is. Al kan ik je nu niet de geheimen vertellen, want hij is op de achtergrond verschenen", zo zegt Russell, die ineens ziet dat Lando Norris achter hem staat.
Dan kan Norris het niet laten om een opmerking richting Russell te maken. "Wij gaan op de harde banden in de kwalificatie", maar Russell heeft veel extremere plannen. "Wij gaan op de intermediates. Harde banden? Intermediates, all the way! Maar laten we het maar eens kijken op de zaterdag. Ik weet zeker dat hij snel zal zijn. Hij is een favoriet voor het kampioenschap en hij is altijd vrij snel, dus het is moeilijk om hem te verslaan", zo sluit Russell af, waar Norris om kan lachen.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Je kunt de eerste zijn die reageert!