Een elfde plek bij de seizoensopener in Bahrein voor Guanyu Zhou. Dat is het beste resultaat van Stake F1 dit seizoen. P11 levert echter geen punten op en dus staat het team van Zhou en Valtteri Bottas stevig vast geankerd op de laatste plaats bij de constructeurs met nul punten uit achttien races. Slagen Bottas en Zhou er ook in de resterende zes races niet in om minimaal een punt te pakken, dan komt Stake F1 in een lijstje waarin het team helemaal niet wil staan: teams met nul punten in een heel seizoen.
De meest recente toetreder tot deze groep is Haas. 2021 was een rampjaar voor het team met rijders Mick Schumacher en Nikita Mazepin. In 2020 verging het Williams net zo slecht. Coureur George Russell behaalde dat seizoen weliswaar punten, maar deze telde niet voor Williams. De Brit mocht namelijk invallen bij Mercedes wegens een coronabesmetting bij Lewis Hamilton. Russell werd negende en pakte het punt voor de snelste raceronde, maar die drie punten werden logischerwijs toegeschreven aan Mercedes. Stake F1-voorganger Sauber presteerde het ook al eens in 2014 om puntloos het seizoen te eindigen.
Matige statistieken, maar in de 21e eeuw maakten drie teams het wel héél erg bont. Lotus, HRT en Virgin presteerde het om in 2010, 2011 én 2012 op nul punten te eindigen. Voor HRT was het daarna meteen einde verhaal, Lotus, dat ondertussen was omgedoopt tot Caterham met Giedo van der Garde als coureur, flikte dit nog een keer in 2014. Manor, dat Virgin overnam, presteerde dit nog een keer in 2015. Ondertussen zijn alle drie de teams niet langer actief in de Formule 1.
Dit zijn lang niet de enige teams die deze eeuw in een heel jaar geen enkel punt scoorden in de F1. Vanaf 2000 hebben liefst elf (!) teams gedurende het seizoen geen punten gepakt. RacingNews365 zet ze hieronder op een rijtje.
Teams met nul punten deze eeuw
| Team | Seizoen | 
|---|---|
| Minardi | 2000, 2001, 2003 | 
| Prost | 2000 | 
| Midland | 2006 | 
| Super Aguri | 2006, 2008 | 
| Force India | 2008 | 
| Lotus/Caterham | 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 | 
| HRT F1 | 2010, 2011, 2012 | 
| Virgin/Marussia/Manor | 2010, 2011, 2012, 2013, 2015 | 
| Sauber | 2014 | 
| Williams | 2020 | 
| Haas | 2021 | 
Ook interessant:
Verstappen brengt Mercedes iets wat het jaren heeft gemist
Toto Wolff claimde vorige week dat Mercedes de jacht op Max Verstappen heeft gestaakt. Hoe serieus moeten we die woorden nemen? Of is het vooral om iets van rust terug te brengen binnen het team en de coureurs vertrouwen te schenken? Beluister de podcast of bekijk 'm op YouTube.
Meest gelezen
In dit artikel
 
                 
                                    
 
         
         
        





 
     
														
     
                         
														
     
                         
														
     
                         
														
     
														
     
                         
														
     
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             Alexander
							Albon
							Alexander
							Albon
						 Nico
							Hulkenberg
							Nico
							Hulkenberg
						 Carlos
							Sainz
							Carlos
							Sainz
						 Lance
							Stroll
							Lance
							Stroll
						 Esteban
							Ocon
							Esteban
							Ocon
						 Yuki
							Tsunoda
							Yuki
							Tsunoda
						 
		 
	 
                     
                     
                     
                     
                    
Praat mee!