Lance Stroll had al niet de beste reputatie in de Formule 1 en die is er na de Grand Prix van Brazilië niet veel beter op geworden. De Canadees crashte in de kwalificatie op zondagochtend, waarna hij in de formatieronde in de fout ging. Hij verloor de controle over de auto voor het ingaan van bocht 4, maar zette zijn Aston Martin daarna in de grindbak neer, terwijl dat nergens voor nodig was. Het zorgde ervoor dat de Canadees de race niet kon starten.
Hoe kijkt voormalig Haas-teambaas Guenther Steiner naar het incident? "De druk werd hem teveel. Hij wist dat hij iets stoms had gedaan in de formatieronde. Hij had geen controle meer over wat hij deed. Hij raakte in paniek. De wereld kijkt naar je, je krijgt altijd kritiek. Je doet iets stoms in de formatieronde en wat is het volgende dat je doet? Nog iets stommers. Het is gewoon een brain fart", vertelt Steiner in de Red Flags-podcast.
Dan gaat de markante F1-persoonlijkheid verder in op de situatie van Stroll bij Aston Martin. De Canadees rijdt sinds 2019 voor het team, dat eerder door het leven ging als Racing Point. Stroll kwam tot één poleposition en twee podiumplaatsen voor het team, waar zijn vader Lawrence eigenaar van is.
"Hij lijkt nooit gelukkig te zijn, wat er ook gebeurt. Zou hij dan wereldkampioen zijn als hij gelukkig zou zijn? Dat weet ik niet, want sommige mensen kunnen ook goed zijn als ze ongelukkig zijn. Wij denken dat hij ongelukkig is en misschien is het gewoon zijn uitdrukking. Ik denk dat veel mensen kritiek op hem hebben: 'Hij is zo'n slechte chauffeur. Hij is er alleen maar, omdat papa het team heeft'. Maar laat ik het zo zeggen: als papa geen team zou hebben, denk ik niet dat Lance een Formule 1-coureur zou zijn, want dat wil hij niet zijn", is het harde oordeel van Steiner.
Ook interessant:
Na drie races op rij is de Formule 1-wereld weer even op adem aan het komen. Maar dat betekent niet dat er geen nieuws en prangende zaken zijn om het over te hebben! Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken de ideale teamgenoot van Max Verstappen in 2025 en welke eigenschap van Verstappen zelfs Lewis Hamilton niet heeft. Dat en nog veel meer in een gloednieuwe RacingNews365 Formule 1-podcast!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Raymond Warmerdam
G Steiner heeft denk ik wel goed gezien. De acties van Stroll leken meer op acties van een verwend kind dat zijn zin niet heeft gekregen. Maar evengoed staat Stroll 13e wat hem nu ook weer niet een hele belabberde courreur maakt.
Hennie-1965
Is ook waar eigenlijk, maar jaren geleden toen hij begon bij Force India reed hij beter dan nu, maar daarna is Papa zich erin gaan mengen en kocht, betaalde nog meer dan hij al deed. Sterker nog , Papa ging nog grote stappen verder, kocht alles wat ie maar aan kon komen tot complete auto fabrieken met alles erop en erbij, dan gaat Papa nog een grote stap verder en laat een volledige ultra moderne fabriek bouwen plus een super ultra windtunnel met alle mogelijke toeters en bellen erbij, dat allemaal om het zoontje in de hoogste autosport klasse te laten klungelen ! Nou denk ik niet dat Papa alles heeft gedaan alleen voor zijn zoontje maar ook omdat het een investering is, vergeet niet dat die man zo rijk is dat ie volgens mij niet eens weet hoeveel miljarden hij heeft. Maar terug naar Lance, als die nu tegen Papa zal gaan zeggen " ik vind het niet meer leuk en wil stoppen om te gaan tennissen " , wat zou de reactie van Pa Stroll zijn ? Niet blij en dat is precies de reden denk ik dat Lance maar door blijft gaan met oerdomme fouten te maken , misschien wel in de hoop dat Papa hem vervangt door een andere coureur zodat hij niet hoeft te zeggen dat ie er niets meer aan vind en mogelijk z'n Pappie boos maakt en hem nergens meer in zal steunen. Dit is 100% mijn verzinsel om er iets van een verklaring voor te vinden !
Dit bericht is aangepast op:
Fedal
Papa stroll heeft al meerdere malen gezegd om zijn zoon te helpen ooit eens kampioen te zien worden, dus zal hij zoonlief nooit wegsturen. En als het zoontje er uit zich zelf mee stopt, kan hij de erfenis wel vergeten...denk ik, hahaha. Enige manier om van papa af te komen zal een serieus ongeluk te veroorzaken waarbij iemand blijvend invalide blijft. Maar net zoals jouw schrijven 100% jouw "verzinsel" is, is mijn schrijven mijn enige poging om te verklaren waarom papa en zoontje het geld weg blijven gooien is, haha.
Freewarefreak
"..vergeet niet dat die man zo rijk is dat ie volgens mij niet eens weet hoeveel miljarden hij heeft.." Dit is een beetje onzin, sterker nog.. veel anderen weten het ook. Als je op de Forbes website kijkt zie je dat zijn stake in de bedrijven waar hij in zit (Aston Martin Cars, Aston Martin F1, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Pierre Cardin, etc..) ongeveer 4 miljard dollar waard is. Dat is veel, maar ook niet achterlijk waanzinnig zoals Bill Gates, Jeff Besos, Carlos Slim, Elon Musk, Larry Oracle, etc.
Hennie-1965
@ Freewarefreak : Je weet toch dat wat er op Forbes staat een schatting is van de vermogens van deze mensen, misschien dat Stroll Sr 4 miljard waard is maar dat is gebaseerd op wat er bekend is en van alle bedrijven die hij deels of helemaal bezit het ook slechts een schatting blijft ! Je schrijft een lijstje met etc erachter, veel van zijn bezittingen, aandelen enz staan niet eens op Forbes. Het is niet zo belachelijk veel als een Musk, Gates, enz maar zeker meer als die 4 miljard. Denk dat de combi Aston Martin automobielen en Aston Martin F1 samen al dichtbij dat getal zitten !
Sebsom
Ik vind dit soort verhalen, van mensen die menen te weten wat er in het hoofd van een ander omgaat een beetje vaag.
Maurice
Zou kunnen. Ik denk zelf lance meer zn eigen persoon wil zijn. Hij reed naar mijn mening veel beter toen pa alleen geldschieter was. Is ook geen druk die je wenst lijkt me. Je pa is miljardair hoe kan je ooit iets goed doen?
willem H
@Maurice Misschien ja. Ik vind hem afserveren als hij rijdt daar alleen vanwege pappie's geld, altijd een beetje te makkelijk.
LinDo
@willem H Ik snap je reactie en in de basis heb je natuurlijk gelijk. Maar laten we ook eerlijk wezen: Zijn prestaties de afgelopen jaren rechtvaardigen geen plek in de F1 meer.
maarten-winkelmeijer#1
Toen ik de kop las dacht ik meteen aan Stroll
KreezieKeesie
"Maar laat ik het zo zeggen: als papa geen team zou hebben, denk ik niet dat Lance een Formule 1-coureur zou zijn, want dat wil hij niet zijn", Wellicht, maar de grootste reden dat hij dan geen F1 coureur zou zijn is dat hij gewoon niet goed genoeg is.
Jeroen-MCL
Of hij het wil, dat weet ik niet, of hij het kan, dat weet ik wel.
Hotsieflotsie
Van de 20 gereden races is Stroll 6x hoger geëindigd dan Alonso. In de 5 gereden sprintraces is Stroll 3x voor Alonso geëindigd. Voor iemand die er geen zin in heeft volgens Herbert is dat niet slecht als ik zie hoe hoog men Alonso inschat.
my-opinion-people-need-to-know-the-truth#99521
Lance doet slechts zijn vader een plezier. Lance heeft al vaker gezegd dat Tennis zijn lievelingssport is. Je ziet het gewoon. Lijkt wel alsof die actie van Brazilië on purpose was om zijn vader te jennen. Want iedere coureur weet dat je in de grindbak vast komt te hangen.