Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Isack Hadjar

Hadjar maakt gebruik van Verstappen: "Daar is hij heel open over"

Isack Hadjar mag het in 2026 opnemen tegen Max Verstappen bij Red Bull Racing. De Fransman weet dat er veel te leren valt, ook van de viervoudig wereldkampioen.

Hadjar Verstappen
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Na Daniel Ricciardo, Pierre Gasly, Alex Albon, Sergio Pérez, Liam Lawson en Yuki Tsunoda krijgt Max Verstappen in Isack Hadjar een nieuwe teamgenoot bij Red Bull Racing. De Fransman maakte in 2025 veel indruk in zijn eerste seizoen in de koningsklasse van de autosport en is beloond met een promotie naar de hoofdmacht.

Hij eindigde in 2025 op P12 in de WK-stand, finishte in Zandvoort op het podium en versloeg teamgenoot Lawson zeer regelmatig. Bij Red Bull wacht hem echter een hele andere uitdaging, want daar neemt hij het op tegen viervoudig wereldkampioen Verstappen. Het is misschien wel het lastigste stoeltje in de F1. Als aan Hadjar wordt gevraagd of hij rekening houdt met de teamgenoten die Verstappen eerder had, zegt hij het volgende. 

"Ja, dat doe ik. Daarom heb ik deze aanpak. Het belangrijkste is om ongelooflijk snel te zijn, om buiten de auto goed te zijn en samen te werken met de jongens. Dat is de enige manier om daar te komen. Het is geen specifieke mentale benadering. Je moet ook op het circuit je werk doen", zegt Hadjar tegenover een selecte groep media, waaronder RacingNews365.

'Wat heeft dat voor zin?'

"Om bij Red Bull te komen, moest ik hier (bij Racing Bulls, red.) mijn best doen. Er werd niet veel aandacht besteed aan wat de grote jongens deden. Maar het is duidelijk dat het aandachtspunt verandert. Ik kan niet wachten om naar Milton Keynes te gaan en in januari en februari met de jongens aan de slag te gaan", waarna de Fransman zijn verhaal vervolgt.

"Het wordt niet leuk, maar daar ga ik het verschil maken, want de auto is nog niet gebouwd. Er is één hulpmiddel beschikbaar, (en dat is) de simulator. Er is veel te doen. Ik kan mezelf meer vakantie gunnen, maar wat heeft dat voor zin?"

En is Verstappen eigenlijk behulpzaam geweest in het debuutseizoen van Hadjar? "Vooral op technisch gebied. Ik zie hem misschien vijf minuten tijdens de drivers parade en soms heb ik vragen. Hij beantwoordt ze, hij is daar heel open over. Er is veel te leren en daarom maak ik daar ook gebruik van."

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
2026 FIA deelt statement na zorgen over nieuwe Mercedes-motor