Lewis Hamilton had ongetwijfeld op meer gehoopt bij zijn debuut voor Ferrari in Australië. De Brit worstelde in de regen met zijn nieuwe bolide en kwam niet verder dan de tiende plaats. Extra pijnlijk was dat Hamilton aan de buitenkant werd ingehaald door Charles Leclerc én Oscar Piastri, die ver was teruggevallen na een spin in de slotfase. Martin Brundle uit felle kritiek op de in zijn ogen boze Hamilton.
"Ondanks veel vrolijke woorden en redenen waarom hij zijn stuur moest leren gebruiken, had Lewis Hamilton volgens alle statistieken een teleurstellende start van zijn Ferrari-carrière", stelt Brundle bij Sky Sports. "Achtste op de grid achter zijn teamgenoot Leclerc, momentum verliezen in de eerste bocht, de Williams van Alex Albon eeuwig volgen en in de laatste ronde aan de buitenkant voorbij worden gestoken door Piastri... Het is niet waar Lewis zou moeten staan."
Brundle is echter nog veel verbaasder door het nerveuze radioverkeer tussen Hamilton en engineer Riccardo Adami. "Ik begrijp er niets van waarom Lewis zo angstig was richting Adami, die volgens mij gewoon relevante en nuttige informatie probeerde door te geven. Het viel allemaal echt uit elkaar voor Ferrari, toen ze gokten op droogweerbanden op een nat circuit en beide coureurs veel posities verloren. Ze verlaten Australië als nummer zeven in het constructeurskampioenschap."
Bij winst van Verstappen in Bahrein, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Sjon Noordt
Wolf zou zeggen, de houdbaarheidsdatum voorbij. Voor een top coureur, met al vele km's achter de rug in een Ferrari, toch vreemd dat hij het stuurtje nog niet begrijpt.
John_Streefland
Ja ja, en naar de prestatie's van Kimi gekeken, zal Toto wel in zijn vuistje lachen. Die jongen is volgens mij werkelijk een talent. Gaan we nog veel van horen en Russel ook.
Sjon Noordt
Nog een beetje vroeg, maar hij zou zo kunnen uitgroeien tot rookie van het jaar.
Sjees
Toen Russell bij Williams reed verwachtte ik ook erg veel van hem, toch vind ik hem lichtelijk tegenvallen in de Mercedes. Heb 't idee dat ik hem vaker betrap hem foutjes dan op uitzonderlijkheden. Haalt zn punten vaak netjes op, maar ook niet meer dan dat.
Motorman
Er zullen ook wel mensen zijn die niets van Brundle snappen. En nee ik ben geen LH fan.
Chiu
Misschien toch alles in het werk moeten stellen om Max te halen 😂
Pietersen
Of gewoon Sainz aangehouden, al ging die ook opzichtig de mist in.
Sientje
Dat is het volgende team dat aan de telefoon gaat hangen…🤣
Karrenmaar
Ik wil even notitie maken van Brundle die niet echt positief is over Hamilton. Dit aan alle mensen die claimen dat hij niet objectief en anti-Max is.
Sientje
Ze hadden zo’n hoge verwachtingen ervan! Kunnen moeilijk enthousiast zijn na dit aangehoord te hebben.
John_Streefland
Ik denk toch dat Hamilton zichzelf een beetje overschat heeft. Het is n.l. niet meer zijn wereld. Kijk naar de jong generatie, die benaderen de sport op een heel nieuwe manier. Eigenlijk roep ik dat al een paar jaar. Hij is natuurlijk nog altijd een 8 voudig wereldkampioen (volgens veel Britten). Maar dat heeft hij vooral te danken aan Max Verstappen die in 2015 geen stoeltje kreeg bij MB. En nu mist hij naar mijn mening de boot. Het rijders potentieel in de koningsklasse is hem aan het ontgroeien. (denk ik).
Sientje
Nu je het zegt…die Britten/fans zouden wel wat vriendelijker en dankbaarder mogen zijn naar Verstappen toe.🤣als Max daar was gekomen in 2015 had Lewis geen 7 WK’s gewonnen.
Muk1967
Als je 40 bent leer je niet meer zo snel iets nieuws. Hij heeft zolang in die merc gereden dat de overgang naar Ferrari erg moeilijk is! Daar bij nog het chaotische van Ferrari! Maakt het niet makkelijker!
joop-bekkema#58790
Opnieuw een opmerkelijke (en onverklaarbare) verbetering van de Red Bull van Verstappen voor een race. Wanneer gaat FIA de auto in zo’n geval eens grondig controleren? De achtervleugel van de ML is voortdurend onderwerp van gesprek maar over de wonderbaarlijk beter presterende auto van Verstappen blijft het altijd doodstil.
jan de waal
Sir is the best alleen wel met een spaceshuttle car!!
Lap-53
Eindelijk zijn we van de Hamilton-Ferrari show af. Een jaar lang heeft ie lopen dwepen met "zijn droom". Nu terug in de realiteit komt de angsthaas in hem weer naar boven.