Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
01 d 02:15:02
1 VER LAP 15
2 PIA +0.753
3 NOR +1.414
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Red Bull Racing

Horner reageert op dreigend vertrek oude bekende Renault

Renault stopt na 2025 hoogstwaarschijnlijk als motorleverancier in de Formule 1. De Franse fabrikant werkte in het verleden ook samen met Red Bull, al verliep de breuk niet heel vriendelijk. Toch vindt Christian Horner het ontzettend jammer dat Renault uit de koningsklasse van de autosport dreigt te verdwijnen.

Horner Spa
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het hoge woord is er nog niet uit, maar iedereen gaat er na woorden van Alpine-teambaas Bruno Famin vanuit dat Renault stopt als motorleverancier in de Formule 1. De stafleden in de fabriek in Viry-Châtillon zijn namelijk op de hoogte gebracht van een project om de ontwikkeling van de 2026-motor stop te zetten en naar een andere leverancier over te stappen. Alpine zou met Mercedes in gesprek zijn over een deal.

Renault werkte tot en met 2018 ook samen met Red Bull, al verliep die samenwerking niet altijd even vriendelijk. Tussen 2010 en 2013 werden vier wereldtitels gegrepen met Sebastian Vettel, maar bij de introductie van de V6-motoren in 2014 sloeg Renault de plank mis. De Franse fabrikant had een immense achterstand op Mercedes en ook de betrouwbaarheid was niet altijd op orde.

Het leidde in 2018 tot een vervelende breuk met Red Bull. Max Verstappen reageerde vaak genoeg woedend op de radio als zijn motor het weer eens begaf, terwijl teambaas Christian Horner openlijk in de clinch lag met Cyril Abiteboul, toentertijd hét gezicht van Renault. Toch vindt Horner het heel jammer dat Renault hoogstwaarschijnlijk uit de Formule 1 vertrekt.

"Het is altijd verdrietig om een motorleverancier te zien gaan", stelt Horner tegenover onder meer RacingNews365. "Viry-Châtillon is al jaren betrokken bij de Formule 1, maar ik begrijp dat Renault ook bij andere projecten betrokken is. Ze hebben ons ook jarenlang van motoren voorzien, dus we kennen heel wat mensen en wensen hen het allerbeste voor de toekomst."

Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in België, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Remedy81

    ... Sorry dacht dat er een fout is zat maar dat is niet waar ....

    Dit bericht is aangepast op:

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_vb.png

    serpeccio

    Ik ben er niet rouwig om. Ze hebben mooie dingen laten zien in het verleden. Maar de koek is op.

x
Live Reacties na sterk optreden van Verstappen in sprintrace België