Voorafgaand aan de kwalificatie waren er nog een hoop vraagtekens bij Red Bull. De vrijdag viel grotendeels in het water door motorproblemen én de bandentest van Pirelli, waardoor de derde vrije training extreem belangrijk werd voor het afstellen van de auto.
Tijdens die derde vrije training klaagde Verstappen wederom over zijn auto en dus moest er vlak voor de kwalificatie nog het een en ander veranderd worden qua afstelling. Deze aanpassingen leken effect te hebben, want de Nederlander kon weer meestrijden om de bovenste plaatsten.
Toch kwam Verstappen uiteindelijk flink te kort op Carlos Sainz die ongenaakbaar naar de poleposition vloog. Volgens Helmut Marko heeft Red Bull bewust de kwalificatie iets opgeofferd, om zo in de race beter op de banden te zijn.
"Wij geloven dat deze veranderingen de bandenslijtage zullen verbeteren," aldus de 81-jarige Oostenrijker tegenover Sky DE. "Maar natuurlijk, als je kijkt naar de tijden van Ferrari... Als zij dit op de lange termijn vol kunnen houden, dan wordt het erg moeilijk."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Jan van Dijk
Denk zelf weer 1-2 voor Ferrari, lando 3 en Max 4.
Maurits Mutsaars
Als er zich geen verrassingen voordoen dan is dit inderdaad de volgorde van aankomst.Alhoewel ik wel twijfel aan Ie Clerc daar gebeurt altijd wel iets mee.
Sissy10.
Laat ferrari max maar helpen, dan is t ook geen ramp mocht een ferrari winnen vanavond. Zolang norris maar geen podium vangt maar max wel. En ik blijf volkomen geloven in max verstappen. Ook dat hij de wereldkampioen word van 2024. Iedereen en zijn moeder verwachten een titanenstrijd tussen lando en max. Ik niet. Max wint het wereldkampioenschap. Zonder titanen strijd maar puur op zijn supertalent. Met voorsprong genoeg om geen titanenstrijd te hoeven hebben. En al helrmaal als de auto ook nog eens doet wat ie moet doen.Unleash the lion !
Dit bericht is aangepast op: