Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
00 d 00:00:00
1 PIA LAP 35
2 NOR +8.029
3 LEC +18.864
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Max Verstappen

Wurz kijkt met open mond naar Verstappen: "Een van de sterkste inhaalacties ooit!"

Max Verstappen plaatste een weergaloze inhaalactie bij de start van de Grand Prix van Emilia-Romagna. Voormalig Formule 1-coureur Alex Wurz wist niet wat hij zag.

Verstappen Piastri race start Imola
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Menig Formule 1-fan zal van de bank zijn gesprongen bij de start van de Grand Prix van Emilia-Romagna. Max Verstappen pakte de leiding door op fantastische wijze Oscar Piastri te passeren. De regerend wereldkampioen moest van ver komen, maar plaatste zijn Red Bull aan de buitenkant en stoof er vandoor. Voormalig Formule 1-coureur Alex Wurz, tevens voorzitter van rijdersvakbond GPDA, stond versteld van de actie van Verstappen.

"Dat was een van de sterkste inhaalmanoeuvres die ik ooit heb gezien", stelt Wurz tegenover Motorsport-Total. "Vanuit het oogpunt van de coureur had Max niet zo'n goede start. Achter hem was het George Russell die de beste start kende en Piastri onder druk zette in zijn versnellingsbak. Piastri probeerde de binnenkant te verdedigen, wat betekent dat je links in je spiegels kijkt. Hij dacht waarschijnlijk bij zichzelf dat hij Max kon zien, maar dat hij te ver weg was."

Het leidde tot een inschattingsfout van Piastri, stelt Wurz. "Hij zat aan de binnenkant en remde met vertrouwen. Max rook dat in een fractie van een seconde en voerde vervolgens een inhaalactie uit die ik zelden heb gezien. Hij schatte goed in hoeveel grip je daar hebt en hij bleek in staat om de zwakte van de concurrent in de eerste ronde te analyseren. Dat was écht sterk, een mega-manoeuvre."

"Piastri deed een minidutje", vervolgt Wurz zijn verhaal. "In Jeddah maakte hij gebruik van de reglementen en liet hij aan Max zien dat hij er ook is. Max liet hem nu even zien dat hij niet vergeten moet worden. Piastri had Max een bodycheck kunnen geven, maar hij was slim genoeg om voor de punten te gaan. Om na een verkeerde inschatting niet het gevecht aan te gaan, is echt slim."

Ook interessant:

Magische Verstappen bezorgt Red Bull ultieme beloning

In de bossen van Imola klonk onverwachts weer het Wilhelmus voor Max Verstappen. Wat betekent dit voor de nabije toekomst? Is Red Bull terug, of moeten we waken voor vals optimisme?

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    DeGraaf

    Mega move, maar wat betreft wat Piastri had kunnen doen.? Tegen de tijd dat Piastri kon reageren was Max er al voorbij. Dat heet nou verrassing. Peter Windsor legt het heel mooi uit in zijn interview met Cameron.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Kyle

      Hij had in alle paniek last milliseconde zijn stuur kunnen openen. Maar dus mooi om te zien dat hij verstandig reageerde op zo'n briljante verassingsmanoeuvre

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Jan van Dijk

        Idd, ook goed gereageerd van Piastri, hij had hem naar buiten kunnen drukken maar dan had hij waarschijnlijk in contact gekomen met alle gevolgen van dien maar ook kans gehad als hij daardoor voor Max was gekomen hij zijn positie had moeten terug geven.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Schumacher

      Piastri kon ook niet al te veel risico nemen. Wanneer hij er samen met Verstappen af gestuiterd was, had Norris ruim baan gehad om hem voorbij te gaan in de WK-stand.

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Schumacher

    Zou Frank Greve hier ook iets van opsteken? Hij zei na de race het volgende over de inhaalactie van Verstappen: "De actie was uiteraard gedurfd, maar ik zou graag een kanttekening willen plaatsen. Mijn inziens nam Piastri geen enkele risico, anders waren ze met elkaar in contact gekomen. Eerlijk gezegd ben ik niet zo gecharmeerd van die aan de kant of we crashen mentaliteit die de heer Verstappen hanteert."

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Sientje

      Over de gedurfde move van Norris op Piastri hoor je hem dan weer niet. Dat scheelde maar een haar of ze lagen er samen af. Volgens mij moest Piastri daar flink op de rem om niet bij Norris achterop binnen te komen rijden. Denk dat die 2 er eerder samen nog eens afgaan dan Verstappen met 1 van hun.

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Schumacher

        Dat schreef ik inderdaad ook in reactie op hem. Net als de inhaalactie van Piastri op Tsunoda. Die waren vergelijkbaar met de situatie van Verstappen. Als Norris en Piastri het doen is het goed, maar als Verstappen het doet is het niet goed. Uiteraard reageert deze "neutrale F1-kenner" daar dan weer niet op.

        Dit bericht is aangepast op:

x
Live Race Formule 1 GP België 2025