Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Fernando Alonso

Alonso schaart zich achter mening Russell: "Ze kijken de andere kant op!"

George Russell deed tijdens en na de GP van Mexico zijn beklag over de grote groep coureurs die de baan afsneden tijdens de openingsronde van de race. Fernando Alonso is het volledig met de Mercedes-coureur eens.

Alonso Mexico Thursday
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Ook Fernando Alonso had in Mexico een teleurstellend weekend. De AMR25 kende de nodige moeilijkheden op het Autódromo Hermanos Rodríguez, waardoor de Spanjaard niet verder kwam dan P14 tijdens de kwalificatie. De race bood niet veel beters. Na 34 ronden zat de race erop: de remproblemen in de Aston Martin-bolide dwongen de Spanjaard de race te staken.

Alonso vat zijn race na afloop samen in gesprek met DAZN. "We waren de remtemperaturen al vijftien ronden aan het managen. We probeerden de remverdeling nog te veranderen, maar we hadden veel verkeer voor ons. Daardoor was er niet genoeg koeling."

De Spanjaard kent een moeilijk seizoen bij Aston Martin, met een twaalfde plaats in de WK-stand als gevolg. Toch is hij niet ontevreden over zijn seizoen: "De prestaties zijn goed. Ik rijd sterke kwalificaties en goede races. Dit keer viel niet alles onze kant op. Toch vochten we om zo hoog mogelijk te eindigen. We zullen wel moeten verbeteren om in de komende races nog punten te scoren."

Alonso deelt mening van Russell

Tijdens de chaotische start in Mexico ging een behoorlijk aantal coureurs, waaronder Max Verstappen, Charles Leclerc en Kimi Antonelli, door het gras. Zo staken zij de eerste bocht af. Met name George Russell was over de boordradio al duidelijk over het voorval. Hij kan nu op steun rekenen van de ervaren Alonso.

"Ik had een hele goede start, alleen zie je, net als in Austin, dat coureurs niet op het circuit blijven. Ze gaan buiten de baan, winnen drie of vier posities en de FIA kijkt de andere kant op", aldus de kritische Spanjaard.

"Dat is jammer, want ik had een goede start, nam veel risico in de eerste bocht, zelfs met het risico om een stukje van mijn voorvleugel te verliezen. Uiteindelijk was het allemaal voor niets, want ik verloor zo'n drie posities doordat anderen de eerste drie bochten oversloegen. Maar goed, het is wat het is. We vechten niet om iets heel belangrijks."

Kies voor Ajax óf Feyenoord en als jouw team scoort dan pak 50x je inzet tijdens de Klassieker bij Unibet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Interview Coronel: "Aftreden Marko heeft vertrek Verstappen in gang gezet"