Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein GP Bahrein

Start race
03 d 04:57:42
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Aston Martin

Aston Martin-kopstuk allesbehalve blij met mogelijke komst Andretti

Aston Martin-CEO Lawrence Stroll zegt dat hij er 'sterk van overtuigd is' dat de Formule 1 een kampioenschap met tien teams moet blijven. De Canadees is niet blij met het feit dat de FIA Andretti's aanmelding als elfde constructeur onlangs goedkeurde.

XPB 1234359 Hi Res
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Lawrence Stroll nam in 2020 het zeggenschap over van het wankelende Formule 1 team van Racing Point, waarna hij het omdoopte tot Aston Martin. In een korte periode wist hij het team dat ooit op sterven na dood was om te buigen naar een subtopper. Volgens de vader van F1-coureur Lance stond de sport er nog nooit zo goed voor als op dit moment.

Het Amerikaanse Andretti kreeg onlangs groen licht van de FIA om als elfde team deel te nemen aan de Formule 1, maar wacht nu op goedkeuring van de F1-eigenaren. In januari lanceerde de FIA, het bestuursorgaan van de sport, een aanvraagprocedure voor nieuwe teams die in 2025, 2026 - wanneer nieuwe motorreglementen komen - of 2027 tot de Formule 1 willen toetreden. Het bod van Andretti zou het eerste F1-team maken dat uitsluitend in de VS is gevestigd, in lijn met andere F1-uitbreidingen op de Amerikaanse markt.

De toevoeging van een extra team zou echter betekenen dat het prijzengeld verder verdeeld wordt. Iets dat niet strookt met normen en waarden van Stroll, een ondernemer in hart en nieren. Tijdens de lancering van Aston Martins Le Mans-project geeft hij uitleg.

'Iets dat niet kapot is, hoef je niet te repareren'

"Er zijn nog nooit zoveel fans geweest. Er zijn nog nooit zo veel toeschouwers bij races geweest. Ik zie nog steeds een substantiële groei, vooral in de Verenigde Staten, waar de markt groter dan ooit is." De Canadese zakenman vervolgt: "Zoals je weet, hebben we nu drie races in de Verenigde Staten - we zijn bezig aan ons tweede jaar in Miami, en gaan in november naar Las Vegas. Dus ik zie enorme groeimogelijkheden voor de toekomst."

"De F1 is ontzettend populair. De sport is nog nooit zo goed geweest. Iets dat niet kapot is, hoef je niet te repareren", zegt Stroll. "De sport werkt heel goed met tien teams, dus ik vind dat het zo moet blijven."

Ook interessant:

Alles wat je moet weten over de 'toetreding' van Andretti tot de Formule 1

F1-journalist Aaron Deckers en RacingNews365 F1-host Joris Mosterdijk vertellen je alles over het nieuws omtrent Andretti. De FIA gaf het team groen licht voor de toetreding tot de Formule 1, maar er is nog niets zeker. Waarom? Deckers verklaart in de onderstaande video.

Bij winst van Verstappen in Bahrein, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x je inzet!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_ls.png

    MisterXXX

    Op de grote circuits is er ook best ruimte voor. Maar op de krappe stratencircuits is het denk geen meerwaarde

    Dit bericht is aangepast op:

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Remedy81

        Die paar cm maakt ook echt het verschil, ze gingen ook langzamer dus waren langer op dezelfde plek🤔

        Dit bericht is aangepast op:

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    F1chickkk

    Laat Andretti maar komen! En de fans zijn allesbehalve blij met dat strontvervelende, arrogante en verwende zoontje van jou. Maar daar wordt ook niks aan gedaan.

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Norbert8

    Niemand zegt ook dat het 11de team nodig is om iets te repareren. Teams en teambazen zijn sws niet serieus te nemen en horen gewoon te accepteren wat het bestuursorgaan bepaald. Anders komt de zuiverheid van de sport in gevaar. Dit zie je ook bij voetbal gebeuren.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      Hennie-1965

      Die is nog steeds van kracht hoor, alleen word er zelden of nooit iets mee gedaan.

  4. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    MeMichael

    Waarom niet gewoon de vraag aan de fans stellen...10 teams of 11 teams. Ik persoonlijk zie er liever nog een pasr teams bijkomen. Desnoods vallen er in quali een paar af die niet mogen meedoen met de race, zoals in de 80's. 26 racedeelnemers, 28 coureurs. En ja, als perez of stroll dan een baggerrondje rijdt...doe je even een zondag niet mee. Maar ja, pa stroll snapt naast de centjes ook wel dat zoonlief dan nog slechter blijkt td zijn. Nu kan hij niet lager dan 20e eindigen...

x
Verstappen Marko geeft update over komst baby Verstappen