Wordt het een top of een flop? Dat was in eerste instantie de grote vraag rondom F1 The Movie. Die vraag is inmiddels duidelijk beantwoord. De film heeft wereldwijd 570 miljoen dollar opgebracht, waardoor het de geschiedenisboeken ingaat als de succesvolste film ooit waarin motorsport centraal staat. Deze eer was hiervoor weggelegd voor animatiefilm Cars 2. Daarnaast is F1 The Movie nu ook de meest succesvolle film voor Brad Pitt.
F1 The Movie is daarnaast de best verdienende originele film van het jaar en de meest succesvolle film van Apple ooit. Alleen al in IMAX-bioscopen heeft de film 85 miljoen dollar opgebracht, waarmee de film ook de ranglijst aanvoert in 2025. Naar aanleiding van het enorme succes van 'F1 The Movie' heeft Apple besloten om de speelfilm vanaf 8 augustus opnieuw uit te brengen in IMAX-bioscopen.
"Het publiek over de hele wereld heeft 'F1 The Movie' omarmd als een adrenaline verhogende ervaring op een groot scherm, en de heruitgave in IMAX is een bewijs van de wereldwijde populariteit van de film", vertelt Matt Dentler, hoofd speelfilms bij Apple Original Films. "Joe, Jerry, Brad, Lewis en het visionaire team achter 'F1 The Movie' hebben een blockbuster afgeleverd die passie en actie combineert, en we kunnen niet wachten om bioscoopbezoekers nog een kans te geven om de film in IMAX te zien."
De film volgt het verhaal van Sonny Hayes, gespeeld door Brad Pitt, die na een afschuwelijke blessure terugkeert in de F1, nadat hij is benaderd om het achterhoedeteam van de sport, APX GP, van de ondergang te redden.
"Met 'F1 The Movie' trok het publiek over de hele wereld massaal naar de bioscoop om getuige te zijn van Formule 1-races als nooit tevoren, en dat was te zien aan de kassa's", aldus Jeff Goldstein, directeur van Warner Bros. Pictures Global Distribution in een verklaring. Dus, samen met onze partners bij Apple Original Films en IMAX, grepen we de kans om fans nog een kans te geven, voordat de zomer voorbij is."
Ook interessant:
De Formule 1-coureurs en teams genieten momenteel volop van de zomerstop, zo ook Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen zit daarbij in een unieke positie voor de stoelendans in de koningsklasse van de autosport. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken dat, en nog veel meer, in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!