Voor het eerst sinds de GP van Singapore van vorig seizoen was het Oostenrijkse volkslied niet te horen tijdens de podiumceremonie. Nadat Max Verstappen al snel van het strijdtoneel verdween, moest Sergio Perez de ijzers uit het vuur halen voor Red Bull Racing. Lange tijd kon de Mexicaan het tempo van de kopgroep goed volgen, maar toch eindigde Perez op een grote achterstand van de Ferrari's. Volgens Horner was hier een logische verklaring voor.
"Perez had een goede snelheid en was het gat naar Alonso snel aan het dichten," vertelt Horner aan onder meer RacingNews365. "Nadat hij Fernando had ingehaald, bleek er echter een tear off vast te zitten onder de vloer, waardoor hij performance miste. Dit was vooral te merken in de laatste stint, waar we met meer bandenslijtage te maken hadden dan normaal."
Concurrentie komt dichterbij
De race in Melbourne betekende voor de Formule 1 ook de eerste race van het seizoen op een echt stratencircuit. Ook dit heeft volgens Horner te maken met de prestaties op de baan: "Ferrari is sterk op stratencircuits, dat zag je vorig seizoen al in Las Vegas. Ook daar hadden we last van een hogere bandenslijtage dan normaal. Ik denk dat het geen toeval is dat Ferrari zowel in Las Vegas, als dit weekend snel was. Dat is een les voor ons en iets waar we in moeten verbeteren."
De prestaties van Red Bull in Australië zorgen ervoor dat Ferrari het gat in het constructeurskampioenschap bijna helemaal gedicht heeft. Horner maakt zich hier nog geen zorgen over: "Ferrari is een heel sterk team, met twee uitstekende coureurs. Wij hebben een zware dag gehad, waar ze optimaal van geprofiteerd hebben. Maar we hebben nog 21 races te gaan."
Formule 1 stand 2024
# | Coureur | Team | Punten |
---|---|---|---|
1 |
|
Red Bull Racing | 437 |
2 |
|
McLaren Racing | 374 |
3 |
|
Scuderia Ferrari | 356 |
4 |
|
McLaren Racing | 292 |
5 |
|
Scuderia Ferrari | 290 |
6 |
|
Mercedes AMG F1 | 245 |
7 |
|
Mercedes AMG F1 | 223 |
8 |
|
Red Bull Racing | 152 |
9 |
|
Aston Martin F1 Team | 70 |
10 |
|
Alpine F1 | 42 |
11 |
|
Haas F1 | 41 |
12 |
|
Visa Cash App RB | 30 |
13 |
|
Aston Martin F1 Team | 24 |
14 |
|
Alpine F1 | 23 |
15 |
|
Haas F1 | 16 |
16 |
|
Williams Racing | 12 |
17 |
|
Visa Cash App RB | 12 |
18 |
|
Haas F1 | 7 |
19 |
|
Williams Racing | 5 |
20 |
|
Stake F1 Team | 4 |
21 |
|
Visa Cash App RB | 4 |
22 |
|
Stake F1 Team | 0 |
23 |
|
Williams Racing | 0 |
24 |
|
Alpine F1 | 0 |
# | Team | Coureurs | Punten |
---|---|---|---|
1 |
|
Norris & Piastri | 666 |
2 |
|
Sainz & Leclerc | 652 |
3 |
|
Verstappen & Pérez | 589 |
4 |
|
Hamilton & Russell | 468 |
5 |
|
Alonso & Stroll | 94 |
6 |
|
Gasly & Doohan | 65 |
7 |
|
Magnussen & Hulkenberg | 58 |
8 |
|
Tsunoda & Lawson | 46 |
9 |
|
Albon & Colapinto | 17 |
10 |
|
Bottas & Zhou | 4 |
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!