Bianca Bustamante heeft haar excuses aangeboden nadat ze een tweet geliked heeft waarin Lance Stroll een autist genoemd wordt. De 18-jarige coureur werd afgelopen seizoen aangekondigd als Academy-coureur bij McLaren en rijdt in de F1 Academy, een raceklasse voor vrouwen.
Onder een item over Bustamente, met als inzet de vraag of zij niet overschat wordt, wordt gesteld dat het iets of wat een non-discussie is als tegelijkertijd 'in de F1 een autist als Stroll rondrijdt, die zonder de steun van vader Lawrence zijn zitje al lang kwijt zou zijn geweest'. Deze tweet verwijst naar Aston Martin-coureur Lance Stroll en werd geliked door Bianca, waarnaar het bericht verscheen in haar openbare twitteraccount onder het kopje 'likes'.
Het bericht werd vervolgens door een aantal fans opgemerkt, waarna de Filipijnse besloot de like te verwijderen en daarna met een statement te komen. Ze schrijft dat ze zich oprecht en diep verontschuldigt, en toegeeft dat ze een fout heeft gemaakt met het liken van de ongepaste tweet. "Ik kan niet geloven dat ik al deze mensen pijn heb gedaan. Ik was aan het scrollen en ik likete de tweet per ongeluk. Zodra ik hierachter kwam, heb ik het (bericht, red.) geunliked."
Ze vervolgt haar verhaal met een verwijzing naar haar broer, die daadwerkelijk autisme heeft, en biedt haar excuses aan aan Lance en iedereen die ze met haar uitspraak beledigd heeft.
Bekijk de volledige tweet waarin ze haar excuses aanbiedt hieronder.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
EricaJansen
Het ergste is nog dat ze liegt over het 'unliken' van de post. Dit is nooit gebeurd, de originele poster van de tweet heeft deze verwijderd. Verder is het een herhaaldelijke actie van haar om post te liken waarbij Lance Stroll het mikpunt is van 'pesterijen', 'namecalling' etc.
Ernesto Vos
Och wat een drama zeg. Woke regeert weer. En er staat niks geks in die tweet. Zonder pappa zou Lance allang verdwenen zijn. Geen ruggengraat die Bianca om zich meteen bij iedereen te verontschuldigen die ze eventueel pijn heeft gedaan. Je zal maar eens voor je mening uitkomen .
diablophotos
De pest is dat als je jezelf niet door het stof haalt, je race carrière direct voorbij is. Kijk naar Kyle Larson, Juri Vips etc… hoewel die wat gevoeliger lagen misschien.
Bob de Vries
Precies. Sinds wanneer is het niet meer toegestaan iemands reactie te 'liken' danwel 'disliken'? Ik ben in het verleden ook een aantal keren aangesproken op het 'liken' van berichten op Twitter, het zal mij worst wezen. I just like what I like and if you don't like that, just get the f★★k out of my timeline!
Dit bericht is aangepast op:
Lobster50
Precies dat, maar wie ben jij nou? BB is afhankelijk van sponsoren en geldschieters om haar hobby, sport whatever te kunnen beoefenen. Daarbij heeft ze als Academy driver een voorbeeldfunctie te vervullen. Iets wat ze duidelijk niet aan kan. Al met al een iets andere setting dan waar jij je in bevind. Kortom je commentaar is volslagen misplaatst.
Kopp
Ja maar Bob, jij bent geen publiek persoon dus het boeit niemand een fluit of jij op een duimpje klikt.
Aniek de Vries
Wel waar? Is het waar dat hij autist is? Waarom wordt t zo makkelijk daarop gegooid en worden autisten op een manier weer gediscrimineerd (wat wel waar is). Wat het juist het ergste maakt, is dat ze haar broertje als excuus gebruikt.
Dit bericht is aangepast op:
Maurice
Les nr 1 zoiets doms doe je nooit. Je hebt iedere sponsor dollar/euro nodig.
JK_Visions
Je moet gewoon geen dingen liken of disliken die met je werk te maken hebben(andere onderwerpen kunnen ook wel gevaarlijk zijn natuurlijk). Ze heeft nog geen goede social media training gehad denk ik.
Kopp
Wat een overtrokken toestand. Haar broertje zit notabene in het spectrum.
Arie_51
Wat een lange tenen zijn er weer, dit meisje want dat is ze, doet gewoon wat vele van haar leeftijd genootjes doen op het net. Terwijl wij hier op de forums de heer Lance Stroll vaak compleet afmaken. Voor mij hoeft ze geen excuses te maken en van Lance denk ik ook niet als hij een kerel is staat hij hier ook ver boven.