Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
McLaren

Montoya merkt 'interessante' uitspraak Brown op: "Dat heb je hem nooit horen zeggen"

Nu de titelstrijd uitgevochten lijkt te gaan worden door de McLaren-coureurs, is de kans aanwezig dat de spanningen daar hoog op zullen lopen. Juan Pablo Montoya ziet daar wel een oplossing voor, al wijst hij ook naar opmerkelijke uitspraken van CEO Zak Brown.

Zak Brown Hungary
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © 2025 Getty Images

Na veertien races is de zomerstop een goed moment om de balans op te maken. Dat kan op allerlei vlakken, maar in de meeste gevallen komen we toch tot dezelfde conclusie. McLaren is dit seizoen ijzersterk, en de kans is nagenoeg uitgesloten dat het team de titels nog uit handen gaat geven. 

De enige vraag blijft echter wie van de twee coureurs er met die felbegeerde rijderstitel vandoor zal gaan. Lando Norris heeft na 2024 al wat ervaring met een titelstrijd, maar koele kikker Oscar Piastri gaat vooralsnog aan de leiding. Hij ligt maar negen punten voor op Norris, maar ieder punt telt. 

Nu de strijd echter met de dag spannender wordt, is de kans ook aanwezig dat de spanningen op zullen lopen. Dan is het de taak van het team om dat te voorkomen, al is het nog even de vraag wat daarin de beste aanpak zal zijn. Maar Juan Pablo Montoya heeft wel een idee, zo stelt hij in gesprek met Coinpoker

"Ik denk dat de regels duidelijk moeten zijn. De enige manier om Armageddon (het einde van de wereld, red.) te voorkomen, is door als team te benadrukken dat ze de ander de voorkeur geven voor de overwinning wanneer je je teamgenoot bewust raakt."

Toch gaat de Colombiaan er niet vanuit dat er de komende tijd iets zal veranderen aan dit rijdersduo. "Nee, ze hebben beiden een contract. Ongeacht wie er wint, zal er een gênante situatie ontstaan. Maar daar komen ze wel overheen. Was Ayrton Senna altijd politiek correct? Of handelde hij altijd correct, in de manier waarop hij races en titels won? Nee. Was Alain Prost dat? Nee. Lewis Hamilton ook niet, en Michael Schumacher en Max Verstappen idem dito." 

Montoya lijkt echter wel een kleine voorkeur te spotten bij CEO Zak Brown. "Ik vind het wel interessant dat je Zak Brown hoort zeggen dat dit Lando's tijdperk is. Dat is vooral interessant, omdat je hem datzelfde niet hoort zeggen over Oscar. Hij benadrukt dit altijd over Lando." 

Volgens Montoya is dat echter te kort door de bocht. "Als je op achterstand staat, is het sowieso makkelijker om terug te komen en te doen wat hij de afgelopen vier races heeft gedaan. Je ziet dan dat hij enthousiast wordt, terwijl Oscar's koele karakter juist iets minder lijkt te worden. Maar het betekent wel dat Oscar alles op alles zal zetten. Lando kan niet relaxen en Oscar moet verbeteren."

"Het zal dus tot een punt komen waarop ze elkaar tegen gaan komen, of dat nu de intentie is of niet. Ieder punt zal ertoe gaan doen. Iedere inhaalactie die je niet laat slagen, iedere dive bomb die je overslaat, zijn punten die je weggeeft." 

Claim nu een van de 15.000 McLaren F1-team caps! OKX heeft speciaal voor de Nederlandse fans een toffe actie opgezet! Meld je nu aan bij OKX en claim jouw cap. Maak bovendien kans op een VIP Experience voor de race op Zandvoort!

Claim jouw cap!

Praat mee!

x
RB17 Red Bull ontwierp auto die sneller is dan F1-wagen Verstappen