Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan GP Japan

Start race
03 d 07:24:09
Kwali. Kwalificatie
Race Race
Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België

België

Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

McLaren

Stella verklaart remproblemen van Norris: "Enige manier om dat te voorkomen"

McLaren werkte een dominante race af in China, al verliep het niet geheel probleemloos voor de Britse renstal. Lando Norris kampte in de slotfase namelijk met remproblemen. Teambaas Andrea Stella legt uit hoe dat zit.

Norris podium China race
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het ging in China allemaal niet van een leien dakje voor Lando Norris, en de remproblemen waar hij in de slotfase van de race tegenaan liep deden daar nog een schepje bovenop. De McLaren-coureur reed keurig op de tweede plek en leek zelfs in staat te zijn teamgenoot Oscar Piastri nog aan te vallen in de strijd om de overwinning, maar in de laatste ronden werd het gat ineens een stuk groter en bleek dat Norris zijn best nog moest doen om zijn tweede plek te verdedigen.

Uiteindelijk is hem dat wel gelukt, maar waar kwamen die problemen toch vandaan? Teambaas Andrea Stella legt uit in gesprek met onder meer RacingNews365. "We moesten voorkomen dat er teveel druk op het rempedaal kwam, om zo een piek te voorkomen. Daarom was het dus belangrijk dat er steeds met wat minder kracht geremd werd, waardoor we op het punt kwamen dat het in de laatste ronden ontzettend veel tijd vergde om telkens van gaspedaal naar rempedaal te switchen en zo de bocht door te komen." 

Stella weet inmiddels waar het probleem vandaan kwam, maar laat daar verder niet té veel over los. "We begrijpen het probleem, al kan ik niet alle details bespreken. Maar het had allemaal te maken met een lek in één van de componenten. Niet met de remleidingen, maar wel ergens anders."

Dat probleem had dan ook een significante impact op de rijstijl van Norris, legt de Italiaan uit. "De voornaamste oplossing was in dat geval het beperken van de remdruk, dus kon hij wel remmen maar gewoon heel voorzichtig. Dus een remweg die normaal gesproken honderd meter zou zijn, was nu tweehonderd meter lang. Dat werd richting het einde zelfs driehonderd meter, omdat Lando telkens moest liften en daarna enkel voorzichtig kon remmen. Dat was de enige manier om te voorkomen dat het lek te groot werd."

Ontdek het zelf en ontvang €50 aan Free Spins bij €25 inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

ontvang €50!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    MJ1984

    Dus eigenlijk geven ze hier toe dat ze Norris met een onveilige auto hebben laten doorrijden. 1. Gevaarlijk voor Norris, omdat hij niet zeker weet of zijn auto nog wel stopt als hij bij een bocht aankomt. 2. Gevaarlijk voor andere coureurs die eventueel achter hem hadden gereden, omdat zijn rempunt veel eerder is dan bij andere. 3. Bij een dubbel geel moet een coureur zijn auto met een noodstop snel kunnen stilzetten. Dit had hij nu dus niet meer kunnen doen.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_mv.png

      AppleFlap#20137

      Precies dit. Echt hypocriet en onverantwoord van de FIA hier niet op in te grijpen.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_vb.png

      Noodstop

      De stewards kunnen niet alles tegelijk, ze waren nog steeds aan het discussiëren of ze Leclerc moesten laten pitten vanwege een kapotte voorvleugel en of dit ook onder de flexwings zou vallen. 🤔

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      Hennie-1965

      Daar heb ik me best kwaad over gemaakt, de laatste 2 ronden reed Norris compleet zonder remmen ! Bij de onboard beelden was dat heel duidelijk, hij kon enkel nog "afremmen" op de motor door steeds verder terug te schakelen, als dat niet gevaarlijk is dan kunnen ze die zwarte vlag met oranje bal wel in de kliko gooien , de FIA slaat weer een flater, of lag het eraan dat het een bepaald team was ?

x
Verstappen Verstappen zet deur voor nieuwe samenwerking met Honda wagenwijd open