Lewis Hamilton heeft het al het hele weekend lastig in Qatar en in de kwalificatie voor de Grand Prix op zondag kreeg hij een nieuwe tik te verwerken. De zevenvoudig wereldkampioen strandde namelijk, net als in de sprintkwalificatie, in het eerste deel.
De Brit kwam tijdens de eerste kwalificatie van het weekend niet verder dan P18, en zette hetzelfde eindresultaat neer in de kwalificatie voor de hoofdrace. Toch laat Hamilton na de kwalificatie op zaterdagavond een ander geluid horen. Hij klinkt zowaar strijdbaar.
"We hebben wijzigingen aangebracht en de auto voelde beter aan. In het begin van de sessie zag het er redelijk goed uit, maar ik kreeg de laatste ronde gewoon niet voor elkaar", vertelt Hamilton na afloop van de kwalificatie tegenover onder meer RacingNews365.
Wat betekent deze startpositie dan voor de race? "Je hebt in de sprintrace gezien dat er niet kan worden ingehaald, dus ik ga iets anders proberen met de strategie. Maar we missen stabiliteit en we hebben duidelijk minder downforce dan de anderen, omdat we ons niet hebben ontwikkeld. De auto is op het randje en we hebben een beetje geluk nodig."
Zet met een druk op de knop de F1-kalender van 2026 in jouw agenda en mis geen seconde van het aankomende F1-seizoen!
Zet de F1-kalender in jouw agendaMeest gelezen
In dit artikel









Praat mee!