Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Voormalig McLaren-coureur slaat steil achterover door Verstappen: "Ongelooflijk om te zien"

Voormalig F1-coureur Heikki Kovalainen was met stomheid geslagen na de Grand Prix van Japan. De Fin zag Max Verstappen een prestatie neerzetten die volgens hem de geschiedenisboeken in mag.

Verstappen Japan win
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Max Verstappen behaalde in Japan zijn eerste overwinning van het seizoen. Daarmee is hij titelrivaal Lando Norris tot op één punt genaderd. Verstappen lag vrijwel de gehele race aan de leiding en hield Norris alle 53 rondes achter zich.

Het levert hem een flinke lofprijzing op van voormalig F1-coureur Heikki Kovalainen, die in zijn zeven jaar in de Formule 1 zelf één overwinning en vier podiums behaalde. "We hebben dit weekend pure genialiteit van Max Verstappen gezien", vertelt Kovalainen in de F1 Nation podcast. "Ik denk dat het nog steeds zo is dat de Red Bull niet zo snel is als de McLaren, maar Max heeft een absoluut verbluffende kwalificatieronde gereden. Hij heeft alles en waarschijnlijk nog een beetje extra uit de auto gehaald."

Dat was natuurlijk de eerste helft, maar dan de race zelf nog. "Max had het tempo te pakken en zette geen voet verkeerd. Het was een ongelooflijke vertoning van zijn vaardigheden. En het is gewoon een goede herinnering voor ons allemaal. De afgelopen races leek hij een beetje gemiddeld te zijn, gewoon omdat zijn standaarden zo ontzettend hoog zijn. Dit weekend herinnerde hij ons eraan waarom hij de viervoudig wereldkampioen is. Het was een genot om naar te kijken, puur vertoon van absolute overmacht zou ik zeggen."

Kwalificatie

Hoewel Verstappen uiteraard een goede race reed, was de overwinning in feite al op zaterdag binnengehaald. Doordat het vrijwel onmogelijk was om in te halen op het circuit van Suzuka, maakte het niet zo heel veel uit hoe snel de McLarens achter Verstappen waren. Daarom is Kovalainen ook vooral onder de indruk van de kwalificatie van de Nederlander.

"Dat was een van de beste kwalificatierondes aller tijden. Hij zat steeds op de absolute limiet. Ik heb het nu al een paar keer teruggekeken en het is verbijsterend. Een paar keer denk je dat hij de bocht niet gaat halen, bijvoorbeeld bij het ingaan van Spoon (bocht dertien, red.) maar dan doet hij het toch met een goede exit. En ook in de laatste chicane lijkt het alsof hij de kerb niet goed kan halen en dat hij de bocht mist of zijn wiel gaat blokkeren. En dan gebeurt dat toch niet. Het was ongelooflijk om te zien."

Hulde ook voor het team in dat opzicht. "Hoewel de auto nog altijd niet zo goed lijkt te zijn als de McLaren, lukte het hen toch om de balans goed voor elkaar te krijgen dit weekend. Dus ik moet het team hierin ook complimenten geven en al helemaal de crew die aan zijn auto werkt. Zij hebben briljant werk geleverd."

Ook interessant:

Niet verwacht, wel gekomen. De eerste overwinning voor Max Verstappen en Red Bull in 2025 is een feit! Men sleepte het succes op formidabele wijze binnen, maar wat zegt het over de rest van 2025? Alles? Veel? Niks?

Bij winst van Verstappen, Piastri, Norris of een andere favoriet in Saoedi-Arabië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet 

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x je inzet!

Praat mee!

x
Live Reacties na flinke achterstand Verstappen in eerste training Jeddah