Deze week moesten Haas-coureurs Nico Hulkenberg en Kevin Magnussen vernemen dat de man die hen had aangesteld, Guenther Steiner, het team per direct zou verlaten. De twee vinden het jammer en bedanken hun teambaas voor de bewezen diensten.
"Bedankt, Guenther. Bedankt dat je me in 2017 meenam in dit avontuur en bedankt dat je me in 2022 wederom in de armen sloot. Het was leuk, tevens enorm uitdagend - maar nooit saai! So long en al het beste toegewenst", aldus de Deen via zijn social media-kanalen.
Hulkenberg
Nico Hulkenberg kende Steiner jarenlang als teambaas van rivaliserende teams, maar begin 2023 werd hij aangesteld als Haas-coureur ter vervanging van Mick Schumacher. Hulkenberg bedankt zijn afzwaaiende teambaas voor het laatste kalenderjaar.
"Bedankt, Guenther. Bedankt voor je vertrouwen, je vriendschap en de kans om weer te mogen racen in de Formule 1. Je bent me er zeker eentje! Ik wens je al het beste voor de toekomst", aldus de Duitse coureur.
F1-fans verbolgen
Op het internet stromen de reacties op het vertrek van Steiner binnen. Duidelijk is dat de Italiaan een populaire man is. Het merendeel van de reaguurders op de verschillende social media-sites veroordelen Haas.
Steiner zou het enige leuke aan het team zijn geweest, dat nu 'zonder ziel' zit, zo laat een fan optekenen. Een andere fan hekelt teameigenaar Gene Haas, die de hand te veel op de knip zou houden en Steiner daar nu voor de schuld geeft.
Ook het merendeel van de lezers van RacingNews365 vindt het geen goede keuze van Haas. Op het moment van schrijven is 53,5% het oneens met de beslissing, 28,5% kan zich wel vinden in de beslissing en een kleine 18% heeft geen mening.
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Martin Mortel
Je kan zeggen wat je wil over Steiner maar een markante man was het zeker. DTS gaat zonder hem nooit meer hetzelfde zijn vrees ik. Is hij wel of niet terecht eruit gezet? Bij voetbalclubs is het altijd de trainer die het gedaan heeft zelfs als zoals bijv. bij Ajax de directeur (Sven Mislintat) feitelijk diegene is die het totaal ver.kloot heeft. Hier zal Gene Haas zeker ook wel de hand in eigen boezem mogen steken, maar hij is teameigenaar en die kan je niet ontslaan bij tegenvallende resultaten. Ben heel benieuwd wat ze nu gaan doen met een Japanner aan het roer.
FritsBruin78
Alpine zoekt nog een ervaren Teambaas . . .
Frnks
Ik vind het jammer, maar het was wel te verwachten. Steiner was altijd aan de menselijke kant en hij heeft het met de gegeven middelen moeten doen. Op een bepaald moment moet iemand het veld ruimen en vaak is dat de manager/trainer. Ik hoop dat het Haas beter gaat in de toekomst maar daar is toch echt een betere auto voor nodig...
John Van Den Elshout
Ik hoop eigenlijk niet dat het Haas beter gaat in de toekomst zonder Steiner, zou het gelijk van Gene Haas betekenen!
Frnks
Tja, het is wat het is. Ik gunde Steiner echt wel succes in de F1 maar dat is niet gelukt. Het is niet de eerste keer dat een "aardig" persoon geslachtofferd wordt. Hij zal best wel een mooie premie meekrijgen
dave-bleekemolen#24489
Heel jammer dat zo een top man als steiner de dupe is geworden goeie coreurs een goed team alleen de auto was geen topper helaas moet er 1 de schuld krijgen maar hij zal hoop ik heel snel terug keren hij is een versterking voor elk team denk ik en hij heeft zelf ook nog een heel mooi bedrijf het aller beste gewenst meneer steiner
Jacq36
Wat ontzettend jammer. Ik vind hem een geweldige man, menselijk en hij heeft humor. Ook zei hij het zoals het was, ook al kon hij natuurlijk niet alles zeggen. Alle goeds voor hem en heel veel succes in de toekomst. Btw, Mercedes kan nog een goeie teambaas gebruiken. Toto eruit en steiner erin.
Berry1981
Ja, Steiner was vermakelijk, maar natuurlijk geen goede manager/teamleider. Hij gooide publiekelijk zijn rijders onder de bus, dat kun je echt niet maken
Drapeaudamier
De wereld van F1 zal hem echt niet missen. Misschien een tv persoonlijkheid, maar als je in de sport weinig bereikt wordt je vervangen, zo werkt het overal. Alleen de resultaten tellen en blijven in herinnering. Haas gaat het ook niet redden met de komende leegloop. Dit gaat weer 2jaar duren willen ze van de laatste plek in het kampioenschap af.
slandman1549204869
Günther. Bedankt ik vind het jammer dat ze je er uitgooien IK vond je een mooi mens veel geluk en gezondheid doei