Hét moment van de GP van Mexico was toch wel het gevecht tussen Max Verstappen en Lando Norris in ronde 10 van de race. De Nederlander duwde Norris van de baan in bocht vier, om vervolgens in bocht 8 de baan te verlaten en daar een voordeel uit te behalen. Voor de beide incidenten kreeg Verstappen een straf van tien seconden. Hoe kijkt de McLaren-coureur aan tegen de acties van Verstappen?
"Ik denk niet dat ik veel hoef te zeggen. Het is namelijk vrij duidelijk wat er gebeurde. Ik heb alles gedaan wat me is verteld qua regels en de richtlijnen, maar het mocht gewoon niet zo zijn. En natuurlijk kreeg hij daar een straf voor. En zoals ik al eerder zei in sommige interviews: ik ga elke race in met de verwachting dat ik een zwaar gevecht met Max zal hebben", zo begint Norris zijn verhaal tegenover onder meer RacingNews365.
"Het is duidelijk dat het hem niet uitmaakt of hij wint of tweede wordt, want zijn enige taak is om mij te verslaan in de race. En daar offert hij zich voor op, zoals tijdens de race in Mexico. Maar ik wil goede gevechten met hem hebben. Ik wil die harde gevechten hebben, zoals ik hem vaak genoeg heb zien doen, maar wel eerlijke gevechten."
"Er zal altijd wat op het spel staan, het zal altijd moeilijk zijn met Max. Hij zal het leven van niemand makkelijk maken, en zeker niet dat van mij op dit moment in het jaar. Maar het was geen eerlijke, nette strijd. En daarom denk ik dat hij kreeg wat hij verdiende."
Anderen bekeken ook:
Daarbij is Norris van mening dat Verstappen waarschijnlijk wat harder tegen Norris was dan vorige week in Austin. En moet de McLaren-coureur hier met Verstappen over praten? "We praten over verschillende dingen, maar het is niet mijn werk. Het heeft in zekere zin niets met mij te maken. Ik had tijdens de race het gevoel dat ik botsingen moest vermijden en dat is niet wat je wilt doen in een race."
Norris vervolgt: "Hij staat er heel goed voor in het kampioenschap. Hij ligt ver voor en heeft niets te verliezen. Je kunt zeggen dat het andersom is: dat hij alles te verliezen heeft en dat het allemaal voor mij is. Maar dat is niet zo. Ik richt me op mezelf. Ik doe mijn eigen werk en ik deed het goed. Ik ben blij met mijn hele weekend. Maar het is niet mijn taak om hem te controleren. Hij weet hoe hij moet rijden. En ik weet zeker dat hij weet dat het waarschijnlijk een beetje over de limiet was."
Dan blikt de McLaren-coureur nog even terug op de beide incidenten, te beginnen bij bocht 4. "Ik lag in de remzone voor op Max, voorbij de apex. Ik vermijd een crash. Maar ik kan niet voor hem spreken en misschien zegt hij iets anders. Maar ik denk dat het in beide gevallen een stap te ver was en het was duidelijk dat de stewards het daarmee eens waren. Maar ik zie het niet als een overwinning, maar het is meer dat ik hoop dat Max erkent dat hij een stap te ver is gegaan", zo sluit Norris af.
Ook interessant:
De Grand Prix van Mexico was er een om niet snel te vergeten, vooral omdat Max Verstappen en Lando Norris voor de tweede keer in één week tijd clashten. Daar hebben Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk vast een uitgesproken mening over in een kakelverse RacingNews365 Formule 1-podcast!
Ontdek het zelf en ontvang €50 aan Free Spins bij €25 inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Ontvang €50!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
Black Blacks
Wat als max moest wijken voor de aanstormend lando? Alain prost vs ayrton senna
Johnson John
ik hoop dat max heel snel doorheeft dat hij bij jou ogen in de rug nodig heeft. als ik een probleem heb met een vriend spreek ik hem daar onder 4 ogen op aan. ik heb altijd al gezegd dat jij een gluiperd bent.
Paddy33
Helemaal mee eens. Ik doe niets verkeerd, dat deed hij 😡😡😡Hij is al net zo'n gluiperd als zijn baas. Donald (Zak) Trump ( Brown). De hele sport gaat door zulke lui naar de klote.
Johnson John
laat trump hier buiten. anders moet u eens goed kijken wat die democraten allemaal flikken.
Cobra
Fout of niet is nu meer puur politiek aan het worden, anderen zouden 5sec krijgen ma max moeten ze zoals zo vaak weer hebben
Rika baas-siemers
Jij doet dit zelf je maakt jouw niet sympathiek al dit gejank als het niet gaat zoals jij het wil had niet dit van jouw verwacht ook al begon het al te borrelen je begon echt op iemand te lijken en niet in jouw voordeel
Dacuros
Oké geen nette strijd... Eens (Wel vermakelijk en hoort ook bij de sport denk ik zo) Maar krijgt wat hij verdiend... Als Norris eerlijk zou zijn, zou hij in Austin dan ook 10 seconden hebben moeten krijgen of Max had hier 2 x 5 seconden mogen krijgen. Het is de FIA die hier wederom inconsequent is. Een straf is overigens terecht, maar moet wel dezelfde zijn.
Johnson John
toen norris een paar wedstrijden terug divebomb op divebomb losliet omdat hij max niet voorbij kwam hoorde je niemand. daar heeft norris ook geen straf voor gekregen. het werd toen toegestaan dus waarom nu niet?
Bob van Vooren
De Fia vind dat een ander dan Verstappen óók eens moet winnen anders wordt het saai, (Britse invloed) maar ja, Verstappen heeft al 3 WK's achter zijn naam staan en dat vind de Fia wel mooi genoeg geweest. De Fia is het verhaal van Hamilton allang weer kwijt, jaren en jaren dominant geweest, Hier zit een vies luchtje aan.
Frederik Feenstra
Voor de actie bij bocht 8 JA. want daar ging Max echt te ver. Voor de actie bocht 4 moet hij toch echt ophouden te jammeren..Lando zette hem zelf aan de buitenkant waar het altijd al moeilijk resp gevasrlijk is om zelf de bocht te halen zeker als de binnenkant bezet is.
Dit bericht is aangepast op:
Hammertime
Klopt geen nette strijd maar wel Smakelijk voor de F1 kijker.
MdGL
Moving under braking of iemand met 300km/u op ‘t gras duwen wel.
Droogdrin
Ik denk dat Verstappen hier geen seconde meer over nadenkt na gisteren.
Ivo-tje
Lando kan zo naar Mercedes toe! Janken over alles, die plek is daar voor volgend jaar vrij gekomen.
Bob van Vooren
Zie foto, altijd die verongelijkte kop van een jongetje die niet mee mag schommelen, hij vind dat hij door "zijn vriend" té hard wordt aangepakt, Zak Brown is veel liever dan Max. Een kleuter die iedere keer wel wat te janken heeft, zó zit Lando Norris in de Formule 1. Als hij het WK niet wint komt hij er nooit meer bovenop.
Dit bericht is aangepast op:
gerarda-hilhorst#23534
Lachje van Lando zegt genoeg in het kamertje voor ze het podium opgaan 🤮
Paddy33
Oooooohhhhh, echt waar, kan ik dat nog ergens terug zien? Als dat echt zo is dan is het inderdaad echt een vuile vieze gluiperd, wat dus al eerder gezegd is.😡😡
Formule1_fan#85288
ook al tijdens het interview
Full_power
Nee Norris, de straf was te zwaar.
jan de waal
Daar was hij weer de grote Johnny H show.......
S800S2000nsx
Norriske lijkt me nog een ventje waarvan zijn mama nog zijn schoenen knoopt, al zal het in zijn geval misschien zakske zijn...
Lucky Strike
Norris de moraalridder, wanneer het hem uitkomt. Waar hebben we dat eerder gezien....