Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
00 d 00:00:00
1 PIA LAP 44
2 NOR +3.415
3 LEC +20.185
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Alain Prost

Prost beoordeelt titels Verstappen: "Dan zijn ze meer waard"

Alain Prost vindt dat de wereldtitels van Max Verstappen meer waard zouden zijn als hij met andere teams had moeten strijden. De voormalig Formule 1-coureur verwijst naar zijn eigen periode.

Verstappen win Japan 2024
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen domineert op dit moment de Formule 1. De Nederlander won in 2023 19 van de 22 races, pakte zo op glorieuze wijze zijn derde wereldtitel op rij en gaat dit seizoen vrolijk verder. Verstappen heeft alweer drie zeges op zijn naam staan en had er eventueel vier kunnen hebben als hij niet was uitgevallen in Australië. Viervoudig wereldkampioen Alain Prost looft de Red Bull-coureur, maar vindt de titels wel minder waard door zijn dominantie. De Fransman refereert naar zijn eigen periode.

"Het is anders", stelt Prost tegenover Sports Illustrated. "Mijn rivaliteit met Ayrton Senna vond ook plaats omdat we twee jaar lang teamgenoten waren en het daarna verder ging, dus het is heel anders. Vandaag de dag zijn de teams iets meer rond een eerste coureur gebouwd, vooral met Verstappen bij Red Bull. Maar ik denk nog steeds dat de waarde voor de winnende coureur beter is als diegene met twee of drie teams om het kampioenschap moet strijden."

Prost verwijst ook naar de reactie van de fans. "Als je naar de perceptie van mensen kijkt, zie je dat ze vinden dat hij wint wegens de auto. In feite is het niet zo goed voor Max en dat is jammer, want ik denk dat hij deel uitmaakt van het succes. Maar de grote teams, denk aan Ferrari, Mercedes en Red Bull, zijn natuurlijk beter georganiseerd en hebben meer kans om te winnen als ze een nummer één-coureur in het team hebben. Ze concentreren zich daarop. Ik vind het echt jammer dat we dat (een strijd red.) op dit moment niet hebben."

Toch is het iets van alle tijden, ziet Prost. "We hadden niet zo vaak een strijd, het begon met Ayrton, waarna het om Michael Schumacher en Lewis Hamilton draaide. En nu is het Max. Het is niet altijd de beslissing van de coureur, het hoort tegenwoordig bij het spel."

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_op.png

    MonsterEnergie

    '' Vandaag de dag zijn de teams iets meer rond een eerste coureur gebouwd, vooral met Verstappen bij Red Bull.''

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    FranskE64

    Prost, of all people, zou moeten weten dat je kampioen wordt als je als coureur én als team alles beter voor elkaar hebt dan de rest. Dat de anderen dat nu al een paar jaar op rij niet voor elkaar hebben doet dus niets af aan de waarde van die titels. Als je trouwens naar rondetijden kijkt tussen de teams zit daar helemaal niet zoveel tussen, en dat maakt het eerder des te knapper wat Max en Red Bull laten zien.

    Dit bericht is aangepast op:

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_mv.png

    TLF

    Als Alan Prost de capaciteit en de kwaliteit van verstappen had gehad , had hij wel meer overwinningen gehaald tegen Senna ,maar hij praat ook meer als dat hij presteerde .

  4. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Drapeaudamier

    Ik begrijp niet helemaal zijn motivatie voor deze uitspraken. Monsieur Prost heeft in zijn periode altijd in de beste auto op de grid gereden. Bij McLaren en natuurlijk de superieure Williams, was het toch even een tikkie eenvoudiger om wereldkampioen te worden tov de rest. En ondanks de rijders capaciteit van Senna hebben we toch hetzelfde gezien de afgelopen jaren tussen RedBull en Mercedes en of Ferrari. Ik ben het vaak eens met de afspraken van Prost, maar nu constateer ik een vleugje jalousie.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_ls.png

      Otta

      Tsja, dit komt van een coureur die zijn titels vooral heeft gewonnen door smerige politieke spelletjes en onsportieve acties tijdens de race. Dat maakt je titel zeker wel meer waard meneer prost?

      Dit bericht is aangepast op:

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        raindust

        Waarom zo, als de rest hier, zo op je teentje getrapt. het klopt toch wat Prost zegt? wie gaat ooit over 10 jaarnog het WK 2022 van Max herinneren? 2021 Ja. iedereen . maar 2022, niet veel. Schumacher heeft ook van dat soort WKs die niemand meer herinnert, hamilton ook. Doe mij maar een zwaar bevochten kampioenschap dat spannend is tot de laatste race.. dat is m.i meer waard dan een kampioenschap zonder noemenswaardige tegenstand. Dat is ook de strekking van Prost. Niks ten nadele van Max. Max kan er niks aan doen.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_op.png

      MonsterEnergie

      Jaloezie? ik zou trotser zijn als ik mijn titels heb gewonnen met dueleren tegen Senna dan in de beste auto(computer) constant voor aan te rijden. En hij heeft er 4, max maar 3

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

        ralmo

        Geheugen verstoord die beste auto had Hamilton met Mercedes al die jaren Toen was de kwalificatie helemaal saai met die zogenaamde partimode Die waren vaak een seconde los van de concurentie . Max moet er nog elke kwalificatie voor vechten terwijl Perez zelden bij de eerste 3 kwalificeerd , de 2e middelmatige coureurs Bottas en Rosberg stonden vaak met gemak 2e .Monsterenergie controleer de statestieken maar dan zie je dat ik met waarheden kom en jij met jalousie reageert ,jammer en kinderlijk tegenlijk

  5. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_pg.png

    JeroenH65

    Op zich heeft Prost een punt maar dat is ook de aard van deze sport. Wat jammer is aan zijn uitspraak, is dat hij (bedoeld of onbedoeld) de prestaties van een ander een beetje onderuit haalt. Elke coureur wil gewoon het beste team, de beste auto, de beste engineer, de beste motor. En even terug in de historie: Prost nam zelf ooit 1 jaar sabbatical om er van verzekerd te zijn dat hij in de toen dominantie Williams terug kon keren voor die door hem zo felbegeerde laatste titel…. Dus een beetje ‘beurre sur ton tête, Alain!’

  6. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Atmosferic

    Alain Prost had meer tegenstand, niet per se omdat de coureurs om hem heen sneller waren, maar omdat de techniek t vaker liet afweten. Daarbij... als de andere teams t niet kunnen bijbenen, hoe is dat waardeverminderend voor de titels van Verstappen? Hij en RBR zijn de besten op dit moment, t isaan andren om beter te worden. Punt. Tussen 2014 en 2020 zagen we hetzelfde, t is alleen niet moeilijk om een goede Mercedes-raketauto te verslaan als er 2 gemiddelde coureurs in rijden. En dus blijft t "spannend" ....

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Atmosferic

        Hij had ook zoveel competitie heet nu de lezing. We weten allemaal dat de scam die Mercedes gepleegd heeft die 6 titels opgeleverd heeft. Had Mercedes geen 4 jaar voorkennis-voordeel gehad.... daarmee is Hamilton ook overtuigd over te stappen. Wie weet wat Fred em nu weer ingefluisterd heeft...

  7. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Jdeman

    Dus Prost zegt dat alle titels van Hamilton waardeloos zijn. Die had geen enkele competitie. Max in ieder geval nog 1 met Hamilton die hij wel won.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_yt.png

      PieterF1

      Dat impliceert hij inderdaad ook over de dominante titels van Hamilton en in zekere mate ook over die van Schumacher. En dan kan je het misschien ook beter in perspectief plaatsen, als je niet persé fan bent van een van die coureurs dan is het gewoon wéér een WK voor die dominante rijder (zonder die coureur te kort te willen doen). En heeft het minder waarde dan wanneer het fel bevochten is.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Tim_Douwersma

      In die vergelijking met Hamilton wordt nog wel eens vergeten dat Ferrari met Vettel aantal jaren beter was dan afgelopen jaar. Ook was er af en toe een overwinning van Red Bull. Ja ook de Hamilton jaren waren veelal saai, voorspelbaar en dominant, maar er gebeurde toen we meer vooraan dan afgelopen jaar. Hoop ook dit jaar op iets meer spanning

  8. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_yt.png

    PieterF1

    Toch heb ik Lewis en Max ook vaak horen zeggen dat het wel leuker zou zijn met wat meer strijd. Dus heeft Prost wel degelijk een punt. Wellicht gunt hij zowel de coureurs als de kijkers wat meer spanning. Dat zou ik zelf ook liever zien.

  9. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

    PeeeeGeee

    Als je ingehaald wordt in punten door Max dan moeten de punten van jezelf natuurlijk opgewaardeerd worden of meer waard zijn dan die van Max. Prost was best goed, in een goede auto, en verzamelde veel punten. Maar ja, om nu de kwaliteit van de punten te gaan vergelijken? Hij tegen Senna, Max tegen Ham. Beetje jammer dat hij zo denkt. Is hij toch niet zo'n grote jongen als ik dacht. Toch meer klein, Frans, oud en jalours mannetje. Gewoon jammer.

  10. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Leo

    Seizoen 2021 gaat de geschiedenisboeken in. En dankzij de raketmotor van Hamilton, klapband bij Verstappen op P1, kegelactie Bottas, kreeg Hamilton weer vertrouwen. Door die tweestrijd in 2021 i.c.m. Netflix is F1 in populariteit gestegen. Daarom geef ik Prost geen gelijk. Verstappen moest jarenlang de dominantie accepteren en toen het moment daar was, stond hij zijn mannetje. Mentaal gezien is hij in mijn optiek de sterkste, hoewel ik Lauda zijn comeback na dat enorme ongeluk qua mentale vechtlust toch net wat hoger inschat. Verstappen heeft zich alleen telkens te verdedigen. Maar die spelletjes pareert hij uitstekend. Zo ook qua onrust in het team. En dat Verstappen de snelste ronde eruit perst tijdens een race op oude banden met grote risico op penalty track limits. Of een pitstop maakt (mag niets fout gaan, anders P2) voor de snelste ronde... in de regen zijn rijderskunsten heeft bewezen, op enorm jonge leeftijd. Hij domineert, maar gaat niet op safe, neemt risico's om ook dergelijke puntjes, die niet nodig zijn, binnen te sprokkelen. Meedogenloos en dat geeft in mijn optiek ook glans aan zijn prestaties. Zoals ik ook van Michael Phelps, Usain Bolt e.d. kon genieten. Als zij het veld betraden, dan wist de rest max voor plek 2 te strijden.

  11. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    vPutten

    Alain Prost, een man met 4 titels, die het tegen de grootsten heeft opgenomen en heeft gewonnen. Deze grote kampioen wordt hier door de leden even de les gelezen, het is toch wat.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      KreezieKeesie

      Prost is ook één van de allergrootste, voor velen zelfs dé grootste, dat staat buiten kijf. Maar ook de allergrootsten onder ons kunnen wel eens rare dingen zeggen.

  12. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_aa.png

    Droogdrin

    Het is sowieso lastig vergelijken. Er is geen enkele kampioen geweest die het heeft behaald met een auto die dat eigenlijk niet kan. Hooguit won je een freak race hier en daar. Prost had onmiskenbaar een sterkere teamgenoot dan Verstappen maar hij kan niet ontkennen met de McLaren en Williams waarin hij gewonnen heeft hij ook de beste auto onder **** had

    Dit bericht is aangepast door de redactie.

  13. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    KreezieKeesie

    Dus als iemand verreweg de beste is, dan is hij in de ogen van Prost minder goed, OMDAT hij verreweg de allerbeste is? Ik snap die redenatie niet, zal wel iets Frans zijn.

  14. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Mr.IDgafos

    In principe heeft Prost wel gelijk. Ik kijk al zo’n 40 jaar naar de F1 en vroeger was de coureur een veel grotere waarde in de ontwikkeling, want men had geen simulators of computers die het werk deels deden. Ze konden wel oneindig testen en daar maakte Schumacher bijvoorbeeld een groot verschil. Maar toch is er mu een ander verschil tussen de coureur waar ik naar kijk nu simulators en computers deels het werk doen. Verstappen heeft het geluk gehad dat Newey het ground effect kende uit zijn verleden en daar kunnen we niet om heen. Maar die auto kan zo geweldig zijn en de coureur moet dan ook ernaar rijden en dat doet Verstappen. Hij is zo klinisch en maakt nagenoeg geen fouten en dat maakt hem nu gewoon de beste. Hamilton heeft 7 titels en geen van die titels waren vlekkeloos en waren altijd genoeg foutjes en slordigheden en dat is ook de reden dat ik hem geen echte F1 kampioen vind. Als je zo een goede auto hebt, dan moet je als echte topper ook foutloos rijden. Een coureur kan een dominante auto hebben en dan nog kan hij magische dingen laten zien. En om kampioen te worden heb je gewoon een goede auto nodig, dat is ook een feit.

  15. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_yt.png

    Fedal

    Dit zelfde item heb ik gisteren ook al gelezen. Ik heb daar ook een reactie op achtergelaten maar die is, net als vele andere weer weg. Dus overmorgen nog maar eens plaatsen?

x
Live Reacties na machteloze race Verstappen en regendiscussie