Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
00 d 19:59:37
1 NOR 1:40.562
2 PIA 1:40.647
3 LEC 1:40.900
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Christian Horner

'Red Bull hakt voorlopig geen knopen door over toekomst Horner'

De launch van de nieuwe Red Bull-bolide en het begin van het F1-seizoen staan voor de deur, maar Red Bull lijkt geen overhaaste beslissingen te nemen omtrent teambaas Christian Horner. De Brit ligt onder een vergrootglas, nadat hij werd beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag.

Horner Las Vegas
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages
Het was een roerige week voor Red Bull-teambaas Christian Horner. Eind vorige week hoorde hij dat er een onderzoek naar hem liep en maandag kwam dat via De Telegraaf naar buiten. Het moederbedrijf van het F1-team heeft een externe, gespecialiseerde advocaat ingehuurd, die de zaak onderzoekt.

Op vrijdag zat hij/zij samen met Christian Horner als onderdeel van het onderzoek. Britse media schrijven dat de teambaas uren lang werd ondervraagd. In de ochtend begon het en pas in de avond was het klaar. Het lijkt echter sterk dat er na deze lange sessie al snel een conclusie zal worden getrokken.

Nog geen snelle beslissing over Horner

Speculaties over de aantijgingen aan het adres van Horner blijven de ronde doen. De geruchten lopen sterk uiteen, maar voorlopig lijkt er vanuit Red Bull nog geen duidelijkheid te komen over het lot van Horner en wat er nou precies zou zijn gebeurd. Sky Sports laat weten dat Red Bull voorlopig nog geen knopen door zal hakken.

In Groot-Brittannië gaat men er steeds meer vanuit dat Horner daarom zowel tijdens de launch van de nieuwe RB20, volgende week donderdag, als tijdens de testweek in Bahrein een week later nog steeds de teambaas zal zijn van Red Bull.

Zorgvuldigheid geboden

Zo lijkt duidelijk te worden dat het onderzoek nog altijd in volle gang is, zoals Red Bull eerder deze week in een statement ook al liet weten. Het moederbedrijf in Oostenrijk wil het onderzoek zorgvuldig uitvoeren en geen overhaaste beslissingen nemen. Een logische aanpak van Red Bull, omdat men uitermate zorgvuldig te werk wil gaan in een gevoelige zaak als deze.

Het belooft een roerige periode te worden voor Red Bull als dit onderzoek voort blijft slepen. Als het doek volgende week van de RB20 wordt gehaald en als de zaak ook nog tijdens de testdagen en eerste raceweekend(en) speelt, dan zal het onderwerp van gesprek blijven en zal de media zich erop blijven storten. Iets wat bij het team natuurlijk allesbehalve bevorderlijk zal zijn voor de sfeer en prestaties, omdat de speculaties maar zullen blijven komen.

In een beursgenoteerd bedrijf zou Horner gedurende een onderzoek hoogstwaarschijnlijk op non-actief zijn gezet, maar Red Bull is niet verplicht om dat te doen. De Oostenrijkse energiedrankjesfabrikant staat namelijk niet op de beurs en hoeft zich daarom niet aan dat soort protocollen te houden.

Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in België, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Boer Verstand

    Hij moet wel heel wat gedaan hebben, als je er een hele dag over kan praten. Omdat we geen details weten, kunnen we ook niet oordelen. Wel kun je zeggen dat het de laatste tijd wel vaak raak is. Ook van mensen van wie je het niet verwacht. Je carrière kan maar zo voorbij zijn.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      PKJ3732

      Ik denk juist dat het allemaal wel mee valt. Als de beschuldigingen echt zo erg zijn had Red Bull hem op non-actief gezet, alleen maar om hun zero tollerance beleid kracht bij te zetten.

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_ls.png

    Peter.wevers@live.nl

    Als het een duidelijk verhaal zou zijn stond hij al op straat dus zal het wel meevallen mensen moeten is stoppen met dat woke gedoe

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Sebsom

      Ben benieuwd waar het nou eigenlijk om gaat. Maar een ding weet ik zeker, als het om uitlatingen op de werkvloer, niet sexueel getint gaat, moeten ze niet zo snel zeuren. Tegenwoordig schijn je niets meer te mogen zeggen. Verschrikkelijk!!

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Maurits Mutsaars

        Vermoedelijk baseert u uw mening als Red Bull fan,maar deze situatie moet u beoordelen op de feiten en gezien uw uitspraak ,ben benieuwd waar het nou om gaat ,kent u de feiten niet.U zegt,tegenwoordig schijn je niets meer te mogen zeggen.Dat is een contradictie met,ben benieuwd waar het nou eigenlijk om gaat.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      raindust

      Met het 1e gedeelte van de zin ben ik met je eens maar wie zegt dat dit woke gedoe is? Je hebt geen idee wat er is gebeurt, toch? Waar rook is is vuur, dus er zal echt wel iets zijn voorgevallen. En dat wordt nu onderzocht. punt. Het feit dat Horner niet op non actief staat is een goed teken maar om dit zo weg te zetten als woke gedoe zonder dat je weet wat er is voorgevallen is natuurlijk onzin.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      Pieter333

      “Een gevoelige zaak als deze”. Waaruit blijkt dat het gevoelig is? Er zijn vrijwel geen bijzonderheden bekend. Kan ook gaan om een (intern door RB zelf of door derden) opgeblazen futiliteit. Later zal meer duidelijk worden. Tot die tijd, niet mee bemoeien.

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Rick Verberne

    Waarom doen zoveel mensen hier alsof het zwart/wit kwestie is? Tussen schuldig + ontslag en volledig onschuldig + repercussies voor valse beschuldiging zit een hele wereld van mogelijkheden. En niet eens de Media maar de lezers hier zijn het die overhaast reageren

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      John Van Trijp

      Je slaat de spijker op z’n kop Rick. Zo is het en niet anders. Verder wordt er hier vooral veel onzin geluld zonder dat men begrijpt waar het hier over gaat en wat welke keuze dan ook, voor gevolgen heeft. En bij de afweging van die gevolgen gaat het maar over 1 ding…..geld. Daarom is voorzichtigheid en het vooral niet nemen van overhaastige beslissingen geboden. Op deze site krijg je voor het verkondigen van iets zinnigs negatieve duimpjes en veel positieve duimpjes als je blind populistisch de meute volgt. Vorig jaar riep dezelfde meute 4 maanden lang vol overtuiging dat Perez in 2024 niet meer bij RB zou rijden. Sterker nog….hij zou het seizoen niets eens afmaken. Ik riep maandenlang dat dat niet gaat gebeuren omdat Perez gewoon aan de voorwaarden van zijn contract voldoet het het RB veel te veel zou kosten. Ik ben de tel van de negatieve duimpjes kwijtgeraakt haha maar ach…..je kan het ze eigenlijk ook niet kwalijk nemen. Nogmaals, goede post Rick.

  4. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Spamaccount Muit

    Is even in de gaten houden wie er van Red Bull overstappen naar Mercedes..... Ik zie Toto wel in staat een bommetje te plaatsen onder RB omdat hij momenteel gewoon faalt bij Merc...

  5. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    diablophotos

    Zal wel met een sisser aflopen, anders was het al lang bekend geworden. Als de hele fabriek te horen krijgt dat er een wisseling is van de wacht, komt dat nieuws binnen no-time naar buiten.

  6. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Hugh Nique

    'Geen snelle beslissing'?? Dus er is gewoon niks! Ik dacht dat die Erik van Haren van de Telegraaf het allemaal zo zeker wist met zijn: "er is veel bewijs". Blijkbaar is er dus helemaal niks wat juridisch zodanig is dat Horner op non-actief gezet kan worden. Dit hele gedoe lijkt steeds meer op een door de media opgeblazen luchtballon. De Telegraaf brengt gewoon nepnieuws!

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

        Hugh Nique

        Tuurlijk! Bij elke artikel van de Telegraaf moet je tussen de regels doorlezen maar dit is natuurlijk wel erg grof! En daarnaast leek Erik van Haren een uitzondering op de regel maar het lijkt erop dat dit een compleet verkeerde aanname van me was.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Maurits Mutsaars

      Twee mogelijkheden.Een vrouw die afgewezen wordt en daarom haar gram wil halen met een valse verklaring,Deze mogelijkheid acht ik niet realistisch want dan had Horner dit duidelijk gemaakt.,Tweede mogelijkheid.Horner heeft een glaasje teveel gedronken en maakt zich schuldig aan oneerbaar gedrag.Derde mogelijkheid.Horner maakt zich schuldig aan oneerbaar gedrag zonder een glaasje gedronken te hebben.In de twee laatste mogelijkheden moet hij een heel goede advocaat inhuren.

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        RR6

        Ik hou het op de optie: niemand weet wat er aan de hand is! Dus dan is het anno 2024 klaarblijkelijk geheel geaccepteerd dat iedereen er maar een theorie op loslaat, wild speculeert en vervolgens iemand aan het schandblok nagelt, vierendeelt en volledig fileert.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_sp.png

      bert-de-groot#23356

      Kom je daar nu pas achter...De Telegraaf is gewoon een roddel/sensatie krant..erg slechte krant.NRC is veel beter.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      sabina-brugman#92529

      De Telegraaf is al jaren een sensatie krant met al dat nepnieuws. En niet alleen op sportgebied, maar ook met ander nieuws.

  7. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    FW

    Zover ik weet is er nog niks duidelijk over het gedrag en door wie is dit in de wereld gebracht.......?

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      RR6

      @FW My best quess: een anonieme bron (waarschijnlijk Christian Albers) die het weer van een andere anonieme bron heeft..

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      ayden-dankworth#98054

      Door journalisten die clicks nodig hebben. Iets met journalistieke verantwoordelijkheid..

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        Eagle

        Helemaal niemand weet precies wat er aan de hand is. De enige betrouwbare bronnen zijn Horner, de persoon die de aanklacht heeft ingediend en Red Bull. Geen van deze 3 heeft officiele verklaringen afgelegd, dus alles wat Erik van Haren de wereld ingooit als goed geinformeerde journalist is weekend/story materiaal.

  8. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    ayden-dankworth#98054

    Als er teveel kritiek is op de journalistiek over dit onderwerp, haal dan het artikel weg, in plaats van de reacties.. slap zeg..

  9. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

    RaceMarc

    Als er sterk bewijs was dat hij echt iets ernstigs heeft gedaan was ie er gelijk al wel uit gegooit lijkt mij. Storm in een glas water dus😅

  10. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Grauw

    Het is een beschuldiging van 1 persoon heb ik begrepen. Dus nogal logisch dat het zorgvuldig onderzocht moet worden. Een beschuldiging is snel gemaakt maar bewijzen is iets anders.

  11. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

    Willem1

    M.i. mist er een stuk nuance in de discussie. Grensoverschrijdend gedrag wordt mede gedefinieerd door de grenzen van de betrokkenen. Zet 2 mensen naast elkaar en er zal altijd wel iets aan een verschil zijn in waar beiden hun grenzen ervaren. Kennelijk heen 1 persoon aangegeven grensoverschrijdend gedrag ervaren te hebben. Dan kan een gesprek van een dag ook te maken hebben met het leren kennen van elkaars grenzen en het weer opbouwen van vertrouwen tussen beide betrokkenen. En misschien is er ook maar 1 persoon binnen een grotere groep die het lef heeft gehad om de ervaren ellende bespreekbaar te maken. Ben benieuwd of we ooit te horen krijgen wat er gespeeld heeft én naar de uiteindelijke uitkomst. Triest dat dit proces nodig is (en afhankelijk van wat er precies gebeurd is geldt dat voor RB, Horner en/of melder).

    Dit bericht is aangepast op:

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_cs.png

      PierreO

      Als het maar een persoon is en er geen anderen zijn die zichzelf ook melden, verwijder dan die incapabele rotte appel (die een megabedrijf in gevaar brengt) en ga door waar je mee bezig was. En kom niet aan met dat ze bang zijn voor hun haggie, want bij topprestaties moeten allen ook tot hun uiterste gaan en niet alleen zeggen ik werk bij een topbedrijf.

      Dit bericht is aangepast op:

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_mv.png

        Willem1

        Trieste reactie. Als 1 persoon van alles is aangedaan dan zou het volgens jouw reactie aan die persoon liggen en moet die er nog uitgetrapt worden ook. Zouden er nou meerdere mensen in een bedrijf aandachtsgeil zijn en willen lopen rellen met een klacht, dan hebben ze kennelijk gelijk.

  12. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Frnks

    Het lijkt mee te vallen, gelukkig wat mij betreft. Hoewel een manager best wel eens uit z'n plaat mag gaan moet het niet 5 keer per week gebeuren want dat zegt wel iets over een manager. Respect krijg je en kan je niet afdwingen. Hij is toch al 20 seizoenen de baas dus dat zegt voldoende lijkt me. En af en toe de boel verrot schelden: iedereen weer gewaarschuwd hahaha. Ik hoop dat het allemaal blijft zoals het is. Maar van de buitenkant kunnen wij natuurlijk niet zien hoe het binnen gaat.....

    Dit bericht is aangepast op:

  13. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Johejoho

    Ongezonde relatie met personeel, “DP” of enig andere vorm van handelingen in die richting hadden allang naar buiten gekomen. Vroeger zeiden we “Mensen die in die op dat niveau willen werken moeten een dikke huid hebben”. Als je dat nu zegt heb je kans dat rondere figuren zich aangesproken voelen en het een ongepaste uitspraak vinden om maar te zwijgen over individuen die zich niet eens identificeren als mens.. Hoop dat die mag blijven anders is er weer een nieuwe put van ellende opengetrokken voor alle leidinggevenden in de racewereld.

  14. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_helmets/avatars_helmets_2024_cs.png

    MrBleuBirde

    Laten we maar hopen dat het met een sisser afloopt, en we kunnen racen,en niet aan zaken worden op gezadeld ,wat niks met racen te maken heeft en steeds maar weer terug komt ,daar zit ik niet op te wachten

  15. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Pyrrhus

    Ik ben van mening dat we de kaders van 'grensoverschrijdend gedrag' eens goed onder de loep moet nemen. Voor mij persoonlijk is het duidelijk wat wel of niet kan naar mijn medemens. Maar ik heb dat wel mee gekregen vanuit de tijd waarin ik geboren ben ( ik ben 59 ). Maar ik groei ook mee met de veranderingen in de tijd, ' waarden en normen' zijn altijd onderhevig aan veranderingen. Dat kunnen we omarmen of afwijzen, maar het feit blijft dat het veranderd. Dus de kaders moeten bijgesteld worden naar de tijd waarin we leven, echter zonder dat we doorslaan. Ik noem een voorbeeld wat ik zelf een kleine 30 jaar geleden heb meegemaakt met mijn manager. We hadden een groot meningsverschil, dat werd geuit met schreeuwen en vloeken. Ondanks het feit dat we het totaal oneens waren met elkaar stonden we 10 minuten later leuk koffie te drinken met elkaar. Anno 2024 zou dit grensoverschrijdend gedrag zijn, van beide kanten. En daar heb ik vrede mee omdat ik meegegroeid ben met de tijd, ik zou het dan nu ook anders aanpakken. Ik denk dat eenieder, waneer gezond verstand de boventoon voert, weet wat in deze tijd wel of niet meer kan. Dus ik pak mijn loep en ik kijk vooral naar mijzelf. Ik kader dat in de tijd waarin we leven, en schaaf daar waar nodig bij mijzelf de scherpe kantjes eraf, en hoop dat dat goed genoeg is om met iedereen een prettige omgang te hebben, zonder door te slaan. Een hele fijne dag voor iedereen.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Thecla2

      Wat is 'grensoverschrijdend gedrag'? Is dat op straat naar, voor mij, een leuke vent knipogen of een man complementeren dat jij een lekker kontje heeft? Waarom heb ik toch steeds dat heel veel vrouwen om het minste of geringste die kaart spelen. Ik ben het grotendeels met je eens.

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      John Van Trijp

      Goed geschreven stuk en ik deel jouw mening. Ik ben 54 dus van dezelfde generatie. Ook ik heb in het verleden regelmatig te maken gehad met vloekende en tierende directeuren en eigenaren. Persoonlijk heb ik dat nooit vervelend gevonden. Sterker nog, het heeft mij sterker gemaakt en weerbaarder. Iets wat nu absoluut niet meer zou kunnen. Dat vind ik uiteraard ook prima. Probleem is dat men nu met terugwerkende kracht ook de situatie van toen wil aanpakken en aanpakt. Dat slaat nergens op. Andere tijden, andere regels. Ik kocht vroeger regelmatig pakjes sigaretten voor mijn ouders. Ik was toen 8 tot 12 jaar. Kon toen gewoon. Moeten ze die verkopers nu opknopen? De norm is volledig zoek momenteel.

      • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

        willem H

        @John Van Trijp Lol, dat ja en op de mavo stuurde onze biologie leraar ons regelmatig om sigaretten

  16. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Thecla2

    Ik ben geen complotdenker, maar... waarom moet ik steeds denken aan AI en deepfake? Zou dat er achter kunnen zitten? Onlangs een docu over AI gezien, waarin het echte niet van AI te onderscheiden was.

  17. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    BarryChello

    Hij werd beschuldigd, er kwam een onderzoek, er waren speculaties, er waren aantijgingen, er gingen geruchten. En toch kunnen ze er hier geen genoeg van krijgen om erover te schrijven. Als dit allemaal opgeblazen is en gebakken lucht blijkt te zijn, gaat RN365 hier dan ook zoveel excuses over maken?

  18. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Archer

    Is dit een nieuw onderdeel van de Netflix teaser? Als het echt zo erg zou zijn, dan had Horner thuis het gras gemaaid en had hij op non actief gestaan...

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

      John Van Trijp

      En had RB 40 miljoen mogen betalen als blijkt dat ze te voorbarig gereageerd hebben. Want daar gaat het om. Geld. Niemand kan nu zeggen dat er blijkbaar niets aan de hand is omdat er geen nieuws komt. Of dat er wel iets aan de hand is. Alles is speculatie. Beide partijen hebben alle feiten op tafel gelegd en zijn nu de opties aan het bekijken wat te doen op basis van afbreukrisico en……geld.

  19. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Ed Zappeij

    Volgens eerdere berichten zou hij zijn stem hebben verheven tegen een vrouwelijke medewerker van RBR. Zij was het niet eens met een beslissing van hem.

  20. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Ton van Broekhoven

    Het interesseert mij niet wat iemand wel of niet doet, pas als er een gegronde aanklacht is en men besluit tot vervolging zou zoiets als dit pas in het nieuws moeten komen. En zelfs dan is men onschuldig tot er een veroordeling is, de hele Engelse pers smult van deze onzin .

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      Daisy109

      Maar het was de Nederlandse pers die ermee begon blijkbaar, en die smullen natuurlijk net zo goed. Verder wel met je eens trouwens.

  21. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_yt.png

    AndaleeAriba

    Pffff wat een waardeloos gebrei hier met als dit en als dat en als als als! Red Bull gaat er alles aan doen om het zo snel mogelijk rond te krijgen. Daarnaast zullen en willen ze ook zorgvuldigheid en onpartijdigheid uitstralen en zijn. Vandaar al deze handelingen. Zegt niets over hoe groot of klein deze debacle is. Speculeren op basis van totaal geen kennis van zaken is verspilling van tijd en pure journalistieke armoe! Hou daar mee op a.u.b!

x
Live Reacties na McLaren-dominantie en P4 Verstappen in kwalificatie GP België 2025