Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Yuki Tsunoda

Breaking: Tsunoda ontvangt enorme gridstraf voor GP Canada

Yuki Tsunoda en Gabriel Bortoleto moesten na de derde vrije training in Canada bij de stewards verschijnen. Zij zouden hebben ingehaald onder de rode vlag. Tsunoda krijgt een gridstraf van maar liefst tien plaatsen.

Tsunoda Canada Friday
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Na de derde vrije training maakten de stewards bekend dat er een onderzoek was ingesteld naar Yuki Tsunoda en Gabriel Bortoleto. De beide coureurs zouden iemand hebben ingehaald tijdens de rode vlag, veroorzaakt door Oscar Piastri. In het geval van Tsunoda ging het om het passeren van Piastri, die met schade terugreed naar de pits. Gabriel Bortoleto ging voorbij aan Oliver Bearman, al was dat snelheidsverschil ontzettend groot toen de rode vlag voor het eerst werd getoond op het dashboard.

De stewards hebben een gridstraf van maar liefst tien plaatsen uitgedeeld aan Tsunoda, terwijl Bortoleto wordt vrijgepleit. In het geval van Bortoleto is vastgesteld dat hij niet genoeg tijd had om veilig te vertragen. De FIA is echter van mening dat Tsunoda geen enkele reden had om Piastri in te halen, ondanks zijn schade. De Japanner haalde Piastri in met een snelheid van 171 kilometer per uur, tegen 86 kilometer per uur voor de McLaren-coureur.

Tsunoda eindigde uiteindelijk ook nog eens buiten de top tien in de kwalificatie, dus hij moet vanaf de laatste plaats aan de Grand Prix van Canada beginnen.

Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Canada, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 x je inzet!

Praat mee!

x
GP Canada Aangepaste startopstelling Formule 1 GP Canada 2025 na meerdere straffen