Niet verwacht, toch gebeurd. Max Verstappen stoof overtuigend naar de overwinning in Qatar na een sterke strategische call van Red Bull Racing. McLaren ging de mist in, waarna Verstappen het initiatief in handen had en Oscar Piastri en Lando Norris versloeg. Zodoende doet de Nederlander nog altijd mee om de wereldtitel in de Formule 1.
Het verschil met Norris bedraagt nu nog twaalf punten, iets wat Verstappen natuurlijk tevreden stemt. De Red Bull-coureur had niet verwacht dat hij op het hoogste treetje van het podium zou staan, omdat het weekend niet bijster goed verliep.
"Ik had niet verwacht te winnen, dat is zeker", vertelt Verstappen tegenover Sky Sports. "Kijkend naar pure snelheid zaten we niet op hetzelfde niveau als McLaren. We maakten echter de juiste keuze, zoals de meeste coureurs op de grid, door tijdens de safetycar naar binnen te gaan. Dat levert je bijna een gratis pitstop op en dat maakte voor mij de race."
Pure snelheid McLaren
Verstappen was er nog niet direct gerust op. "Na die pitstop wist ik dat het twee lange stints op de banden zouden worden qua slijtage, maar we hebben dat heel goed gemanaged en McLaren haalde ons niet echt bij. Alles bleef onder controle. De beslissing bij de pitstop zorgde ervoor dat ik de race won."
Toch merkt Verstappen nog op dat Red Bull niet snel genoeg is. "Het was weer een voorbeeld van anderen die fouten maakten. Ik denk niet dat het ging om McLaren dat het te eerlijk speelde; het ging erom dat ze de hele pitstopkans misten. Qua pure snelheid zijn zij sneller, maar zoals nu weer bleek, is alles mogelijk."
Nieuwe welkomstbonus: speel €10, krijg €30 Free Bets + 200 Free Spins!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel










Praat mee!