De kogel is door de kerk: Liam Lawson vervangt Sergio Perez bij Red Bull en wordt de teamgenoot van Max Verstappen. De Nieuw-Zeelander heeft pas elf Formule 1-races gereden, maar mag het nu wel bij de hoofdmacht gaan proberen. Lawson was ook lange tijd reservecoureur bij Visa Cash App RB (RB) en Red Bull, waardoor hij veel kon leren. Lawson vertelt uitgebreid over dat onderwerp in een interview met RacingNews365. Op dat moment was het nog onzeker of de coureur zou promoveren.
"Als reservecoureur krijg je de kans om bijna te ervaren hoe het is om in de Formule 1 actief te zijn, zonder dat je daadwerkelijk racet", stelt Lawson. "Ik denk dat het heel zwaar zou zijn om dat niet te doen en gelijk in te stappen. Sommige mensen doen het wel en worstelen. Het was een goede kans om twee jaar in de omgeving rond te lopen, zowel bij VCARB als Red Bull. Het hielp me echt."
En dan had Lawson ook nog eens toegang tot de data van Verstappen. "Dat is van onschatbare waarde. Je kan het ieder weekend opnieuw zien. Denk aan de feedback en de mentaliteit van Max gedurende een seizoen of race. Je kan er veel van leren als je toekijkt. Hij beschikt over een hele sterke mindset. Max weet precies wat hij van een auto wil, ook als hij aan een sessie begint of feedback geeft gedurende een sessie. Zijn feedback is zeer duidelijk en gedetailleerd. Als de auto niet doet wat hij wil, geeft hij zeer beknopte feedback. Het is altijd goed om tijdens een sessie, met een headset, te luisteren hoe hij met bepaalde situaties omgaat op het circuit."
Lawson trok er ook lessen uit. "Klopt. Ik probeer niet dezelfde mindset te hanteren, want ik zit niet in zijn hoofd en weet niet wat hij denkt. Het gaat meer om de feedback en hoe hij praat tegen het team. Toen ik er zat en het bekeek, kon je duidelijk zien hoe het team reageerde op Max. Je kon de positieve en negatieve punten zien. Dat heb ik wel van hem geleerd."
Meest gelezen
In dit artikel
Interviews RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!
Intermezzo
Max wil van het zero sidepots gedachten af want dit heeft de wegligging verslechterd want Max is zeer technisch onderlegd en zei zelf pak het concept RB19 verbeter die en ontwikkel die door en maakt het de RB21 met betere Earodynamisch pakket met een verbeterde voor en achtervleugel en Max hoopt dat Honda zijn uitspraken na komt door een verbeterde motor met 30PK meer te leveren wat ongeveer 12 á 14 kilometer meer topsnelheid op zou leveren want het zero sidepots project levert weinig stabiliteit op en was al snel uit geëvolueerd en niet meer te verbeteren en Max zei tegen Waché pak de RB19 en verbeter deze met betere ophanging voor en achter , betere voor en achtervleugel en in plaats van een Maximum wielbasis op een tussen versie te gaan zitten dus geen long wheel basis of korte wielbasis maar er tussen in zodat de wagen op alle circuits uit de voeten kan dus 3500 mm want in 2026 mag deze nog maar 3400 mm wezen en maak deze betreft breedte 1950 mm breed voor 2025 want in 2026 wordt dit nog maar 1900 mm dan zit je al korter dan afgelopen jaar en alvast 5cm smaller waardoor de wagen gewicht verliest en red Bull altijd de maximale afmetingen gebruikte waardoor de wagen zo groot en lomp leek want als je nu de body al kleiner maakt kun je spelen met de grote van de achtervleugel en de voorvleugel en blijf je binnen de maximale afmetingen maar het belangrijkste is betere stabiliteit door weer met echte sidepots te rijden en betere rotatie van de wagen in de kortere bochten.
Jan van Dijk
Als ik uitgelezen ben ben ik buiten adem.
Sientje
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣ik moest ook bijkomen. Schoot ook nog in de lach onder het lezen.