Lewis Hamilton en Ferrari belandden in een ware Italiaanse nachtmerrie op de zaterdag in Imola. Hamilton én teamgenoot Charles Leclerc slaagden er niet in Q3 te halen tijdens de kwalificatie en moesten dus genoegen nemen met een elfde en twaalfde startpositie. Maar tijdens de race wist Ferrari ineens het tij te keren, met een vierde plek voor Hamilton én een zesde plek voor Leclerc.
Hamilton kan zijn geluk dan ook niet op na afloop van de race. "China was al best goed, maar dit was nog veel beter! Ik heb 't altijd leuk gevonden om me van achteren een weg naar voren te vechten, zo ben ik als kind ook begonnen. Dat gevoel is zoveel beter dan als eerste starten en winnen. Maar dit was echt een geweldige race, en er zijn zoveel positieve punten die we hieruit kunnen halen", zo begint hij zijn verhaal tegenover onder meer RacingNews365.
"Er zijn echt zoveel goede dingen aan deze race. De strategie was daar één van, dat was echt fantastisch. Echt goede calls van het team, ze hebben geen stap verkeerd gezet. In China had ik het idee dat ik op één lijn zat met de auto en dit was de enige andere keer dat ik dat gevoel kon herhalen. Ik voelde het echt, en de afstelling was ook top. We hebben echt een verbetering laten zien in de performance tijdens de race, maar moeten nu nog potentie benutten tijdens de kwalificaties. Als we beter gekwalificeerd hadden, hadden we zelfs voor een podium kunnen vechten. We dachten niet dat dat mogelijk zou zijn."
Een podium was echter wat te hoog gegrepen, legt Hamilton uit. "Ik had nog wel een ronde of vijf nodig om de McLarens uit te kunnen dagen, want zij zijn nog steeds snel op alle banden. Maar de hele race was echt leuk. Het begin was niet zo spectaculair, al was mijn start wel oké. Maar toen kwam ik klem te zitten en verloor ik veel ten opzichte van Mercedes. Ik reed toen op de harde band en kon niet veel anders dan wachten, ik moest echt geduld hebben. Maar toen kwam de strategie op gang en kwam de auto echt tot leven op de medium-banden."
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Monaco, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!