Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen en Red Bull zetten 'goed' middel in om trucje McLaren te ontrafelen

Het gaat de afgelopen tijd veel over het trucje van McLaren met de remmen. Max Verstappen vertelt al lachend dat Red Bull AI inzet om een analyse te maken.

Verstappen FP1 Emilia
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

McLaren beschikt tot nu toe over een duidelijk snelheidsvoordeel ten opzichte van de concurrentie. Het leidt natuurlijk tot een grondige analyse van de MCL39, waarbij recent naar buiten kwam dat het team een trucje toepast op de remmen en zo de bandentemperatuur onder controle houdt. Warmtecamera's van Red Bull zouden namelijk hebben ontdekt dat de temperatuur in de remtrommels een stuk lager ligt dan normaal. Het gaat om een legale truc die Red Bull nu probeert te kopiëren, vertelt Verstappen in Imola.

"Ik denk dat het nu een beetje anders in elkaar zit", reageert Verstappen tegenover onder meer RacingNews365 op de vraag of het mogelijk is om problemen met bandenslijtage gedurende een seizoen op te lossen. "Ze zijn gewoon heel slim bezig daar."

Verstappen doelt uiteraard op McLaren en lacht. "We zijn ermee bezig. Het is niet makkelijk, anders had iedereen het al op de auto zitten. We hebben het er natuurlijk wel over. Ik moet zeggen, AI is er wel heel goed voor. Daar kan je heel veel dingen mee analyseren, ikzelf ook!"

Dus Verstappen tikt wat in ChatGPT? "Daar kan je veel dingen vinden, uitvinden, vogelen en zoeken..."

Voor Red Bull blijven de banden in ieder geval het grootste verbeterpunt, beredeneert Verstappen. "We moeten eerst zorgen dat onze banden niet oververhit raken. Dat is nog altijd ons grootste probleem. We kunnen nog tien updates op de auto zetten, maar het belangrijkste is om die banden onder controle te hebben."

Praat mee!

x
Imola Villeneuve fileert McLaren: "Je moet Verstappen geen overwinningen geven"