Terwijl achter hem de ene na de andere coureur omviel, zag de Italiaanse media hoe Max Verstappen de race weer domineerde. "Max regeert", zo kopt de Gazzetta dello Sport namelijk op maandagochtend. "De wereldtitel die op zaterdag werd gewonnen moest gevierd worden op zondag met de veertiende zege van het Formule 1-seizoen."
"Ditmaal liet hij niks over van de concurrentie, door tevens de snelste ronde op zijn naam te schrijven. Het was zoals gewoon een overwinning van Verstappen, van een robotcoureur. Met nog vijf races te gaan kan Verstappen het aantal overwinningen in een seizoen verbeteren. Ondanks de zware omstandigheden leek Verstappen op de automatische piloot te rijden. Niet een keer overtrad hij de track limits, wat zijn robotkant weer liet zien. En dat terwijl Perez maar liefst zes keer de fout in ging."
Verder viel op dat Hamilton een kampioensonwaardige fout maakte. "In de strijd om P2 in het kampioenschap liet Mercedes een grote kans liggen, nadat Hamilton tegen Russell aanreed. Russell reed vervolgens een sterke race, maar de schade voor Ferrari bleef beperkt na de niet-start van Sainz. Het was overduidelijk de schuld van Hamilton, de crash. Wellicht had Mercedes vooraf duidelijker moeten zijn, maar bij afwezigheid van Toto Wolff is dat misschien niet gelukt. Een grote fout van een kampioen als Hamilton."
Anderen bekeken ook:
Piastri valt positief op
De roze sportkrant moet ook nog even benadrukken hoe sterk het weekend van Oscar Piastri was. Hij won de sprintrace en werd tweede op zondag. "Hij mag een enorm talent genoemd worden. Eerste en tweede in een weekend, hij heeft een mooie toekomst in het verschiet liggen, dat moge duidelijk zijn. Norris had op zondag een betere pace, maar moest van zijn team zijn positie behouden."
Het viel ook de Corriere dello Sport op. "Met Piastri heeft men een ster in huis, die nog tot 2026 vastligt. Onze complimenten", schrijft het medium, dat ziet dat Ferrari echt voorbij is gestreefd. "Bij McLaren en Mercedes zien we progressie, maar hetzelfde kan van Ferrari niet gezegd worden. Men zegt bij Ferrari dat McLaren sterk was in Japan en Qatar door de karakteristieken van het circuit en daardoor de tweede kracht was. Dat klopt niet, want McLaren is al sinds de GP van Groot-Brittannië de tweede partij achter Red Bull."
De Corriere della Sera is tot slot ook weinig positief over het eigen Ferrari. "Ferrari verliest, Leclerc redde Ferrari nog wel, nadat Sainz niet van start kon gaan, maar het was voor Ferrari een weekend waarin niets functioneerde. Ondanks de fout van Hamilton wist Mercedes nog punten uit te lopen op Ferrari. Een fikse tegenvaller voor het team, dat een belangrijke race weggooide. Misschien hadden ze de racepace van Verstappen kunnen evenaren."
Laatstgenoemde had in ieder geval weer een rustige dag. "Terwijl de rest bezig was met de warmte en de track limits, deed Max zijn titel eer aan door ook op zondag te winnen."
Ook interessant:
Verstappen en Red Bull moeten McLaren nu serieus gaan vrezen
Verstappen is een drievoudig F1-kampioen! Dat viert men in de nieuwste RN365 F1-podcast, maar Coronel, Dimmers en host Mosterdijk praten over nog zo veel meer. De opmars van McLaren, die crash tussen Hamilton en Russell, maar ook al het drama, de baalweekenden van Perez en Stroll en andere onderwerpen passeren de revue.
Meest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Qatar 2023 RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!
Jes44
Het is ongelofelijk wat deze jongen laat zien, elke keer weer.
Riet15
Hoezo ging Perez 6x de fout in qua track limits? Hij kreeg 3x5 seconden aan zijn racebroek en als ik het goed begrepen heb kreeg hij die bij 3x4 overschrijdingen. Bij Viaplay hadden ze het na de wedstrijd ook nog steeds over twee keer een straf voor Perez.
Kiwi
3x tracklimit = waarschuwing. 4e keer = 5sec penalty. 5e keer = 5sec penalty. 6e keer = 5sec penalty. En die laatste overtreding werd pas kort na de race bekend. Dus de studio had nog niet door dat er een derde straf voor Perez was.
Riet15
Blijft een vreemde telling. Een waarschuwing zou dus als 1x de fout ingaan tellen? En wat Viaplay betreft; raar dat het daar niet bekend was terwijl wij als kijkers het wel wisten. Maar goed. Als je het niet weet dan weet je het niet.
Paddy33
Ze wisten bij Viaplay ook niet eens dat Wolff gewoon thuis zat, achter de microfoon...🤣🤣🤣🤣🤣🤣
PS_
Begin nu echt te geloven dat berichten hier getypt worden, direct op de site gesmeten worden en niet minimaal 1x even rustig nagelezen worden. De eerste zin klopt al geen bal van. Alles voor de clicks. Zo slecht
Dit bericht is aangepast op:
Berndmaylanderfan
Wordt idd met de dag erger hier...
Vroem_vroem
@ Jesse Janse, media is het meervoud van medium. Als je dan schrijft : "zag de Italiaanse media" maak je een missertje. "zagen de Italiaanse media..."!
JohnDoe365
Neem een paar woordjes uit de zin erbij: "In de Italiaanse media zag men" en je ziet dat "zag" in enkelvoud betrekking heeft op "men" en niet "de Italiaanse media". De rest van de zin rammelt wel, als je het woordje "hoe" ertussenuit haalt loopt het al een stuk beter "In de Italiaanse media zag men Ferrari weer een kleurloze race afwerken"
Vroem_vroem
De tekst us inmiddels aangepast. Ik had blijkbaar een punt te pakken. (En jij inmiddels ook.) Fijne dag!