Hoe staat Red Bull ervoor bij het ingaan van het nieuwe tijdperk in de Formule 1? Dat is de vraag die momenteel op tafel ligt. De eerste testweek lijkt in ieder geval wat betreft de betrouwbaarheid positief te zijn verlopen, maar qua onderlinge verhoudingen is het nog maar de vraag of en hoe het F1-veld door elkaar wordt geschud.
Wat in ieder geval zeker is, is dat Red Bull over een raceweekend heel veel performance kan vinden. Als een vrijdag onverhoopt rampzalig verloopt, is het team in staat om in de nacht van vrijdag op zaterdag heel veel te vinden. Zodoende kan er zelfs binnen een raceweekend een ware ommekeer plaatsvinden. Toch zijn er nog veel vraagtekens voor dit jaar. De vraag aan Jan Lammers is dan ook: hoe snel weet Max Verstappen of het een ongelofelijk k**-jaar wordt, of juist niet?
"Nou, ik denk dat we het k**-jaar al hebben gehad. Het is alleen wonderbaarlijk hoe ze dat tijdens dat jaar hebben weten om te draaien. Niet alleen Red Bull, maar ook Max zelf. Een van de hele sterke kanten van Max, maar dat mag je ook natuurlijk op het conto van Red Bull schrijven, is dat zij toch heel snel de juiste analyses kunnen maken", zegt Lammers in een interview met RacingNews365.
'Dat bepaalt of je een stap omhoog maakt'
"Dat kun je niet altijd real-time veranderen. Als er bijvoorbeeld iets uit de eerste test gaat komen, dan kan er een conclusie zijn waar ze drie of vier maanden voor nodig hebben om dat te veranderen. Dan moet je even die tijdelijke pijn meenemen", waarna Lammers ingaat op een sterk punt van de Nederlander. "Wat een hele sterke kant van Max is, is dat hij echt zijn vinger op de zere plek legt."
"Je kunt soms een probleem hebben met de balans van je auto. En als je dat even gaat doorrekenen, dan zijn er soms wel tachtig of negentig varianten van oplossingen, waar allemaal iets voor te zeggen is. Of je dan gaat zeggen; ik maak hem aan de voorkant zachter of aan de achterkant harder. Dat is even een hele simpele om die vergelijking te maken. Dus ga je meer voorvleugel nemen of minder achtervleugel? Dat zijn allemaal dilemma's."
"En zo heb je zo verschrikkelijk veel keuzes en opties. Om dan de juiste eruit te halen om mee aan de gang te gaan, dat bepaalt of jij tussen vrijdag en zondag jouw stap omhoog maakt. Dat is bij Red Bull zo vaak gebeurd, dat is echt ongelooflijk indrukwekkend."
Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!
Claim jouw bonnusMeest gelezen
In dit artikel
Interviews RN365 Nieuwsdossier























Praat mee!