De botsing tussen Max Verstappen en George Russell in de slotfase van de Grand Prix van Spanje is na afloop van de race een veelbesproken onderwerp. Door de straf die de viervoudig wereldkampioen daarvoor ontving, zakte hij terug naar P10. Voormalig F1-coureur Ralf Schumacher suggereerde na afloop van de race zelfs dat Verstappen expres op P10 wilde eindigen.
Het doel van de Red Bull-coureur zou volgens Schumacher zijn om tot halverwege het seizoen zo min mogelijk punten te halen om zo lager dan de derde positie in de WK-stand te eindigen. Hierdoor zou Verstappen aan het einde van dit jaar onder zijn contract uit kunnen komen vanwege een clausule. Het contract van de Nederlander loopt echter nog tot en met 2028 door bij Red Bull.
Hoe kijkt Helmut Marko eigenlijk tegen de uitspraken van de zesvoudig Grand Prix-winnaar aan? "Ik weet niet waar hij die onzin heeft gezegd. Maar Max zou het veel eleganter kunnen oplossen", aldus de Oostenrijker in gesprek met oe24. "En andere vermeende exitclausules duiken overal op. Niets van dit alles is op dit moment relevant."
Als de Oostenrijkse publicatie aan Marko vraagt of hij Schumacher hiermee gaat confronteren, reageert hij als volgt. "De volgende keer dat ik hem ontmoet, zal ik het hem vertellen."
Ook interessant:
Max Verstappen was dé hoofdrolspeler tijdens de Grand Prix van Spanje, zeker na zijn botsing met George Russell. Daar kreeg hij een straf van tien seconden voor. Hoe kijken de heren Tim Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk eigenlijk naar het voorval? Ze bespreken dat en nog veel meer in een kakelverse Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!