Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Alpine F1 Team

Renault stelt nieuwe CEO aan na verrassend vertrek

Renault heeft officieel een nieuwe CEO aangesteld. Het gaat om Francois Prevost.

Alpine rear wing
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Zeer belangrijk nieuws vanuit Frankrijk, waar Renault Francois Prevost heeft aangesteld als nieuwe CEO. Prevost is de opvolger van Luca de Meo, die vorige maand plotseling aankondigde dat hij zou gaan vertrekken. De Fransman neemt deze functie op zich nadat hij recentelijk werkzaam was als directeur inkoop en institutionele relaties bij het bedrijf. 

Het fabrieksteam van Alpine in de Formule 1 komt natuurlijk voort uit moederbedrijf Renault. Er is recentelijk echter speculatie geweest over de betrokkenheid van het bedrijf in de Formule 1 na van het vertrek van De Meo. Vorig jaar stopte het bedrijf met haar programma voor de ontwikkeling van krachtbronnen voor het seizoen 2026, wanneer de nieuwe regelgeving van kracht wordt. Alpine rijdt dan met Mercedes-motoren.

Prevost reageert in ieder geval verheugd op zijn aanstelling. "Ik ben trots en dankbaar dat ik ben aangesteld. Ik wil mijn voorzitter, Jean-Dominique Senard, en de raad van bestuur hartelijk bedanken voor het vertrouwen dat ze mij hebben gegeven. Mijn speciale dank aan de teams die mij de afgelopen 23 jaar hebben gesteund. Ik zal al mijn energie en passie inzetten om, samen met onze 100.000 medewerkers, onze dealers, leveranciers en partners, bij te dragen aan de ontwikkeling van Renault, dat al 127 jaar een van de vlaggenschepen van de Franse industrie is."

Claim nu een van de 15.000 McLaren F1-team caps! OKX heeft speciaal voor de Nederlandse fans een toffe actie opgezet! Meld je nu aan bij OKX en claim jouw cap. Maak bovendien kans op een VIP Experience voor de race op Zandvoort!

Claim jouw cap!

Praat mee!

x
GP Nederland F1-team gedwongen om naam te wijzigen voor GP Nederland