Max Verstappen en George Russell hebben dan nog nooit samen om een titel in de Formule 1 gestreden, de twee weten elkaar wel vaak te vinden. Dat werd het het meest duidelijk na de kwalificatie in Qatar vorig jaar. Verstappen zou Russell hebben gehinderd tijdens de kwalificatie en dat kwam de Nederlander uiteindelijk op een gridstraf van één positie te staan. Russell vertrok zodoende vanaf pole, terwijl de viervoudig wereldkampioen de snelste was tijdens de kwalificatie.
Verstappen stelde niet veel later dat Russell hem een straf aan naaide en de verbale verwijten bleven tot en met de laatste race over en weer vliegen. Die storm is nu aardig gaan liggen, waarbij beide mannen in 2025 opvallen met constante prestaties, zo ziet ook Johnny Herbert. "Ik ben niet verrast door de snelheid of consistentie van George Russell dit seizoen. Hij bewijst het ongelijk van veel mensen. Hij heeft een heel slim hoofd op zijn schouders. Russell doet dit allemaal met Kimi Antonelli als jonge teamgenoot, die de steun heeft van Toto Wolff. Er zit ongeveer drie tienden tussen hen. Het is indrukwekkend van Russell om dat gat te creëren", zo stelt Herbert bij AceOdds.
"Het is Antonelli's eerste seizoen, maar hij heeft vorig seizoen duizenden kilometers gereden. Hij was er dus meer dan klaar voor om in de auto te stappen. Russell levert en ik hou van zijn houding en zelfvertrouwen. Mensen vinden dat arrogant, maar alle beste coureurs zijn arrogant. Je moet een zekere arrogantie hebben om succesvol te zijn op het circuit. We willen dat Russell het opneemt tegen Max Verstappen, want ze hebben samen voor spannende races gezorgd. Ze hadden hun meningsverschillen op en buiten de baan en dat zal zo blijven doorgaan."
Daarna gaat Herbert verder over de situatie binnen Mercedes, en dan specifiek over de rol die Antonelli vervult. "Er waren veel twijfels toen Kimi Antonelli werd aangekondigd als de volgende coureur van Mercedes. Hij deed het niet geweldig in de F2, maar het team presteerde ondermaats. En toen kwam de blamage van zijn crash in Monza, zijn eerste publieke optreden voor Mercedes. Toen verschenen er vraagtekens. Mensen vroegen zich af of hij wel klaar was voor de F1."
De Brit vervolgt: "Die vraagtekens zijn nu helemaal weg, want Antonelli heeft briljant werk geleverd. Dat doet hij op een volwassen manier, voor zo'n jongeman. Antonelli kan heel goed omgaan met externe en interne druk, net als die vanuit zichzelf en van Toto Wolff. Hij werkt ook goed samen met Russell, maar het hoofddoel zal zijn om hem te verslaan. Dat is het volgende obstakel dat Antonelli moet overwinnen. Op de manier waarop hij volwassen wordt, denk ik niet dat dat obstakel te ver weg is voor Antonelli."
Ook interessant:
Na een weekje rust gaat het Formule 1-circus weer vrolijk verder met de race in Miami. Kan Red Bull hetzelfde doen als McLaren vorig jaar deed? Bovendien moet Max Verstappen in de komende races hopen op een succesvolle upgrade. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken het allemaal in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!
V8-Power R730
Voor Herbert is het vuur nooit gedoofd en als het wel gedoofd is, steekt hij het persoonlijk weer aan. Ik denk dat Johnny stiekem een pyromaan is😉
Nick Molendijk
Russell is in de verste verte geen concurrent voor Verstappen. Misschien een keer een enkele race, maar verder houdt dat ook wel op.
richard-g#72009
Ik moet Russel ook niet, maar je moet wel objectief blijven. Russel doet het heel goed tot nu toe. Ook bij Williams deed hij het goed en reed hij vorig jaar Ham zoek. Als Russel een auto heeft die voorin meedoet zou ik niet weten waarom hij geen concurrent van Max kan zijn.
Nick Molendijk
@richard-g#72009 ik zeg nergens dat ik hem niet moet. Het is wel zo, maar dat heeft er niks mee te maken. Ik vind hem een goede coureur maar geen geweldige. Dus ik zie hem maar soms de strijd aan kunnen gaan met Verstappen.
SaskiaBroem
Opvallend dat het enkel goksites zijn die Herbert interviewen en geen sportbladen. Het continu publiceren van zo'n interview is dus reklame / naamsvermelding voor de goksite en kassa voor de website die het ook plaatst.
Hotsieflotsie
Nog een paar races en dan is Antonelli sneller dan Russel.
Sjon Noordt
Misschien nog niet dit jaar een directe concurrent, maar gaat dezelfde kant op als Piastri.
Hamil_Ton
@Hotsieflotsie Haha
Hamil_Ton
@Hotsieflotsie Tot nu toe kan hij niet bij hem in de buurt komen tijdens de kwalificatie en is alle hype zeer voorbarig.
Sjon Noordt
Klopt, niet iedereen behaald het podium in binnen een jaar. Norris deed er +/- 7 jaar over. Piastri 2,5 jaar. Voorlopig is Antonellie rookie van het jaar, die voor een voormalig wk staat. Na slechts 5 van de 24 races, zijn alle voorspellingen een beetje voorbarig.
Hotsieflotsie
lol (sprintkwalificatie)
GoAzBox
Wat een sensatiemakende titel. Heeft weinig tot niets met het leeuwendeel van de inhoud van het artikel te maken
N01c4r
Verrassend :)!!! 🤑🙃
ArribaAndale
Ach ja dat is typisch het werk van ‘Teaset’ Gerd Jansen. Stukjes kopiëren van slechte artikelen elders met een koptekst die de lading niet dekt!
Dit bericht is aangepast op:
JackieStewart
Alleen ‘breaking’ ontbreekt nog!
peter dirkx
Russel moet vooral blij zijn dat hij achter Max mee kan rijden.
Wimpie-F
Ik heb niets met (gemaakte) ongezonde rivaliteit. Ik stam uit de tijd van Lauda en Hunt, die hadden tenminste respect voor elkaar.
JackieStewart
Voor alle kenners: George Russell (met dubbel L) was kampioen in de F3, ging naar de F2 en werd daar meteen ook kampioen. Omdat Bottas het niet slecht deed mocht hij bij een niet functionerend Williams worden geparkeerd. Niet veel rijders is het gelukt F3 en F2 back-to-back te winnen. Ene LH en blondie zitten wel in dat rijtjes. Is ook een teken van snelheid en aanpassingsvaardigheid.
Dit bericht is aangepast op:
eljeha
Wanneer eer stop deze man nu eindelijk eens met zijn onnozele bijdragen aan de commentaren betreffende de F1?