De seizoenstart bij Red Bull was op zijn zachtst gezegd onrustig te noemen. Liam Lawson kwam er in de tweede Red Bull totaal niet aan te pas en scoorde geen enkel punt. Red Bull besloot om de Nieuw-Zeelander al na twee races terug te zetten naar zusterteam Racing Bulls. Yuki Tsunoda kreeg de kans en weet in ieder geval meer uit de RB21 te halen. De Japanner scoorde in drie van de vijf races die hij voor de Oostenrijkse renstal afwerkte, punten.
Als Marko de vraag krijgt van BILD of het de juiste zet was om Lawson in te ruilen voor Tsunoda, reageert hij resoluut. "Ja." Vervolgens wordt er door het medium gesteld dat de Japanner slechts vijf punten heeft gescoord (voor Red Bull en voor de aanvang van de GP van Miami, waarin hij één punt pakte), moet de Oostenrijkse adviseur ze daar gelijk in geven. "Ja, maar hij zit veel dichter bij Max dan Liam."
"En in pas zijn tweede race in de Red Bull eindigde hij in de punten. Dat was een topprestatie en het bewijs dat we de juiste beslissing hebben genomen. Wanneer was het de laatste keer dat we twee auto's in de punten hadden? Dat kan ik me niet herinneren", zo sluit het Red Bull-kopstuk af met een pijnlijke constatering.
Ook interessant:
Machteloosheid Verstappen neemt toe na nieuwe galavoorstelling McLaren
Van de geboorte van een baby tot een unsafe release met brokken en van een zinderende poleposition tot een ontluisterende race met Red Bull-protest na afloop. Het zijn belangrijke topics in de nieuwe F1-podcast van RacingNew365, dit keer met de heren Ruud Dimmers, Rudy van Buren en host Jan van der Burgt.
Bekijk de podcast liever op YouTube, dat kan natuurlijk ook, daarvoor hoef je enkel deze link te volgen.
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Italië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!