De kwalificatie voor de NLS-race werd vanwege mist met een halfuur uitgesteld, maar eenieder die wachtte op geweld van Max Verstappen werd niet teleurgesteld. Hij stuurde zijn Ferrari 296 GT3-bolide klokslag 09:00 uur naar buiten. Zijn eerste getimede ronde op een vochtige baan was een 8:46.694.
Daarmee was hij op dat moment 24 seconden sneller dan ieder ander in dezelfde categorie. Later werd het gat door de concurrentie wel iets gedicht, namelijk tot elf seconden, maar toen ging Verstappen er nog eens goed voor zitten. Het resultaat: 8:37.818. Een verschil van 20 seconden!
Halverwege de sessie wisselt Verstappen van regenbanden naar slicks. Het laat ruimte voor andere coureurs die al eerder naar slicks wisselden om Verstappen naar achteren te verwijzen.
Verstappen staat echter zijn mannetje en weet zich in twee getimede ronden op te werken naar P3, pal achter veel meer ervaren Nürburgring-coureurs. Poleposition is er voor de #34 Aston Martin van Walkenhorst Motorsport. De #8 Audi R8 claimt de tweede startplaats.
Verstappen had gedurende zijn snelste ronde veel last van verkeer. Hij reed meerdere paarse sectoren, maar verloor uiteindelijk teveel achter de langzamere deelnemers.
De race start later vandaag om 12:00 uur.
Nieuwe welkomstbonus: speel €10, krijg €30 Free Bets + 200 Free Spins!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!