Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

FIA past regel aan na incident Verstappen

In Australië ontstond er verwarring tussen Max Verstappen en Oliver Bearman tijdens de safety car. De FIA heeft besloten om een regel aan te passen.

Verstappen Australian GP
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen kwam aan het begin van het seizoen als tweede over de streep in Australië, maar kende ook een opvallend moment tijdens een safety car-situatie. Achterblijver Oliver Bearman mocht zich op een gegeven moment namelijk van een ronde achterstand ontdoen, waarna hij verrassend genoeg een pitstop maakte en pal voor de deur van Verstappen weer naar buiten reed. De twee raakten elkaar ook nog eens bijna.

Het leidde tot verwarring bij Red Bull, want Verstappen vroeg zich af of Bearman voor hem zou blijven rijden bij de herstart. In dat geval zou hij tijd verliezen op leider Lando Norris. Red Bull dacht dat Bearman Verstappen voorbij zou laten, maar niets bleek minder waar. Bearman mocht opnieuw de safety car passeren en achteraan aansluiten. 

De FIA heeft voorafgaand aan de Grand Prix van Miami dan ook besloten om een regelwijziging door te voeren. In de nieuwste versie van de sportieve reglementen valt te lezen dat de wedstrijdleider de pitstraat mag sluiten als coureurs zich van een ronde achterstand ontdoen. Dat zou dan gebeuren als de rij auto's de pitstraat nadert en passeert. Zo moeten onduidelijkheden zoals met Verstappen en Bearman voorkomen worden.

Claim nu een van de 15.000 McLaren F1-team caps! OKX heeft speciaal voor de Nederlandse fans een toffe actie opgezet! Meld je nu aan bij OKX en claim jouw cap. Maak bovendien kans op een VIP Experience voor de race op Zandvoort!

Claim jouw cap!

Praat mee!

x
RB17 Red Bull ontwierp auto die sneller is dan F1-wagen Verstappen